06 Май 2025вторник08:15 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Безплатното платено

/ брой: 119

автор:Светлана Велева

visibility 3869

По 1 милиард ще отделяме всяка година за обновяване на жилищата, заяви вчера премиерът Бойко Борисов. Емисари минавали по блоковете и лъжели живеещите в тях, че накрая ще си платят санирането, а сега излъганите могат да гледат санираните блокове на комшиите и да ги е яд, стана ясно още от думите му. Не се правело компромис с качеството на работата. Всъщност за качеството експерти предупредиха, че е най-ниското в ЕС. Архитекти от браншовата камара предупредиха, че енергиен клас С, който се прилага с тази програма, е най-неефективният и спестява най-малко енергия. Освен това навсякъде в развитите държави архитектите са адвокатите на собствениците, които следят за качеството. По нашата програма те са платени от изпълнителите, което отваря врата на чиновниците за злоупотреба. От друга страна, самото саниране се свежда само до външна изолация, а не до цялостно обновяване на общите части на сградата, подмяна на ВиК и т.н., което е истинското саниране. Вчера беше открит 15-ият блок, като доскоро завършените по програмата бяха само 9 сгради. Работи се по над 1300, а сключените договори са над 2200, без да е ясно дали ще има средства за тях. Още не са завършени и платени сградите от 2015 г. (137). Отделно са договорите от 2016 г. Блоковете, за които парите не достигнат, евентуално може да се включат на следващ етап от програмата - след 2018 г., при който собствениците ще участват със съфинансиране. Световната банка заяви, че ще ни отпусне заем от 250 хил. евро за целта. А заемите, както знаем, се плашат с по-високи данъци и комунални услуги. Тоест всички ще плащаме за "безплатното" саниране. Хубаво нещо са иначе хвалбите!
 

Унгария освобождава майки от данъци

автор:Дума

visibility 16857

/ брой: 79

Фридрих Мерц поема канцлерския пост

автор:Дума

visibility 17670

/ брой: 79

Десетки пакистанци напускат Индия

автор:Дума

visibility 14047

/ брой: 79

Мащабна стачка в Гърция на 1 май

автор:Дума

visibility 20452

/ брой: 79

Празникът, който сплотява

автор:Дума

visibility 19504

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ

автор:Дума

visibility 17114

/ брой: 79

Не изхвърляйте хартиената трудова книжка

автор:Аида Паникян

visibility 7162

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ