13 Юли 2025неделя16:14 ч.

Байдън изпревари Тръмп с 10%

автор:Дума

visibility 760

Мнозинството американци - 64%, симпатизират на националните протести заради смъртта на Джордж Флойд при ареста му в Минеаполис.

27 на сто в САЩ не подкрепят протестиращите, а 9% нямат мнение, показва проучване на Reuters/Ipsos, проведено в понеделник и вторник.

Анкетата подчертава политическите рискове за Тръмп, който възприе твърд подход към протестите и заплаши да разположи американските военни, за да потуши насилието.

Над 55% от американците заявяват, че не одобряват действията на Тръмп, сред тях 40% са "категорично против". Една трета одобряват подхода на президента.

Друга анкета на Reuters / Ipsos установява, че кандидатът на демократите за президент Джо Байдън изпреварва Тръмп за вота през ноември с 10 процента. Това е най-големият марж, откакто бившият вицепрезидент стана кандидат на своята партия през април, коментира Ройтерс.

47% от регистрираните избиратели заявяват, че ще подкрепят Байдън, 37 на сто са за Тръмп.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6031

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4096

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4707

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5601

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4125

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4173

/ брой: 126

Тупик

visibility 5730

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5002

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5910

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5795

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ