Първото Ел Класико остана нерешено

Барса и Реал М завършиха 1:1 на "Камп Ноу"

/ брой: 26

visibility 1103

Отборите на Барселона и Реал Мадрид завършиха 1:1 в първия 1/2-финал за Купата на краля. Пред 92 008 зрители на "Камп Ноу" Лукас Васкес (6) даде ранна преднина на гостите. Малком (57) изравни. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси се появи в игра в 63-ата, но не успя да даде превес на "блаугранас". "Белият балет",  воден от Сантяго Солари, "изглеждаше по-подготвен за дуела през първото полувреме, макар "синьо-червените" да удариха греда. След почивката те играха по-силно, но не създадоха достатъчно голови опасности. Реваншът е след три седмици на "Сантяго Бернабеу".
Лионел Меси остана извън стартовия състав на каталунския тим, въпреки че асистентът на Ернесто Валверде заяви, че е готов на 100%. Малком зае неговото място в атакуващо трио с Луис Суарес и Филипе Коутиньо.
За Реал М пък Марсело и Маркос Йоренте започнаха титуляри. Офанзивната тройка на европейския шампион беше Лукас Васкес, Карим Бензема и Винисиус Жуниор, и без Гарет Бейл. Винисиус центрира към далечната греда, където Жорди Алба не прецени летежа на топката и позволи на Бензема да я поеме и да подаде към вратарското поле, където Лукас Васкес изпревари Клеман Лангле и чукна технично към далечния ъгъл, за да открие.
В 13-ата минута Иван Ракитич сгреши при изнасянето на топката и даде отличен шанс за нов гол на мадридчани. Винисиус и Бензема обаче си попречиха. Бразилецът реши да шутира и беше спрян от Жерард Пике. В 18-ата Коутиньо загуби владението и създаде условия за нова брилянтна контра на гостите. Винисиус обаче не взе правилното решение и спечели само корнер.
В 20-ата минута Луис Суарес изведе Малком на ръба на засадата. Бразилският бързак изскочи сам срещу Навас, но загуби директната битка. Малком избра да търкулне топката и костариканецът плонжира, за да избие. След ситуацията беше регистрирана засада, а повторенията показаха, че такава по-скоро няма. В 23-тата Винисиус пак изостри атаката, подаде към точката на дузпата, където Тони Кроос беше сам, но не се ориентира.
В 27-ата минута Малком центрира от статично положение, а Пике стигна до топката и стреля над гредата. В 31-ата минута Малком изведе Семедо, който не успя да вкара от малък ъгъл. В 32-ата Малком центрира от поредно статично положение - от първия дирек Ракитич насочи с глава и нацели напречната греда. После се получи се страховита контра в бяло. Винисиус проби отляво и пусна успореден на голлинията пас, който не намери Бензема.
В 35-ата Малком се измъкна между трима в наказателното поле и подаде към Луис Суарес. Лучо прекрасно завъртя топката към десния ъгъл на Навас. Стражът на Реал се разтегна и направи майсторско спасяване.
В началото на втората част гостите от "Сантиаго Бернабеу" редуваха висока преса с прибрана игра и изчаквателна статегия. В 53-ата Коутиньо завъртя топката от 19 м и я насочи покрай сглобката. 4 минути по-късно Алба се стрелна напред и излезе сам срешу вратаря Навас. Костариканецът изби, Суарес завъртя топката към празната врата, но защитник изби нескопосано и топка попадна у Малком, който реализира от трудна позиция и изравни. Съдията Матеу Лаос първоначално не зачете гола, а после извади жълт картон на Жорди Алба заради реакция.
В рамките на 63-ата минута двамата треньори направиха по две смени, като в игра се появиха звездите Лионел Меси и Гарет Бейл. Лео веднага изостри нападенията на "блаугранас". На няколко пъти той тръгна смело напред, но беше спиран преди да шутира. В 70-ата аржентинецът стреля в стената от около 22 м. В 77-ата минута  резервата Карлес Аленя овладя чудесен пас от Меси, но ударът му беше блокиран.
В 81-ата минута Тер Стеген излезе прекалено рисковано, за да пресече извеждащ пас към Каземиро. Германският страж изби към съперников футболист. Топката стигна до Гарет Бейл, който се забави и допусна Нелсон Семедо да блокира удара му. В 83-ата минута Семедо догони топката на аутлинията, намери Меси, който обаче беше затворен в малко пространство от малък ъгъл и топката попадна в ръцете на Навас.
В последните секунди се създаде напрежение пред вратата на Навас, но до опасен удар не се стигна.
През уикенда Реал гостува на Атлетико Мадрид в ожесточено дерби кой да бъде основен преследвач на Барса. Каталунците ще играят на "Сан Мамес" срещу винаги коравия Атлетик Билбао. Реваншът за Купата на краля е на 27 февруари.
БАРСЕЛОНА - РЕАЛ МАДРИД 1:1
0:1 Лукас Васкес (6)
1:1 Малком (57)