12 Януари 2026понеделник03:41 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Български резил

/ брой: 234

автор:Юри Михалков

visibility 3314

Юри МИХАЛКОВ



В сравнение с позицията на Унгария по украинския конфликт, България стои като обезличен чиновник, който гледа да се скатае в мнозинството. И се самозаблуждава, че ако по някаква причина това мнозинство бъде настъпено, него лично ще го заболи по-малко, понеже болката ще се разпръсне между всички.
Такова впечатление оставя последната среща на външните министри на НАТО в Букурещ. Както можеше да се очаква, те изсипаха помия от обвинения срещу Русия. И при това положение единствено унгарският външен министър Петер Сиярто намери начин да прояви разум и призова алианса да държи отворени канали за контакти с Русия, за да не се стигне до пряк сблъсък с нея.
Ние, българите, щяхме да изпитаме доза гордост, ако подобна позиция бе изразило лицето, което в момента се води за пръв наш дипломат, па макар и служебен. Но то предпочете да кротува в тълпата: България подкрепя Украйна, включително с военна помощ, "България винаги ще бъде лоялен и надежден партньор в НАТО". А лицето имаше основания да изправи гръб, след като две трети от българите подкрепят Русия в конфликта, за който изцяло вина имат САЩ и Западът, превърнали цял един народ - украинския - в пушечно месо за зловредните си, почти сатанински мераци.
Между другото, Унгария не от вчера се бунтува срещу Запада заради Украйна. Тя постоянно осъжда санкциите срещу Русия, позволява си да не изпълнява част от тях, дори принуждава ЕС да отчита националните й интереси. Тя остави руските ядрени реактори и разчита на Русия за атомната си енергетика - за ужас на русофобския Брюксел. Издейства си изключения за руския петрол и така прокара пъртината да има изключение и за България. Наскоро отново Сиярто нахока политиците в ЕС, подкрепили санкциите, да си подадат оставките, след като стана ясно колко вредни за Европа са наказателните мерки срещу Русия.
А София не смее и дума да обели, когато я настъпи било Вашингтон, било Брюксел. Чак да ни заболи, че сме българи. Дали да не помолим Унгария по съвместителство да отстоява и българските интереси?

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Няма да удължават живота на лева

автор:Дума

visibility 2017

/ брой: 5

Изкуствено надуват цените на винетките

автор:Дума

visibility 1740

/ брой: 5

Петролен танкер бе атакуван в Черно море

автор:Дума

visibility 2136

/ брой: 5

Вашингтон се оттегля от 66 организации

автор:Дума

visibility 1846

/ брой: 5

Снегът затвори училища в Румъния

автор:Дума

visibility 2163

/ брой: 5

Накратко

автор:Дума

visibility 4811

/ брой: 5

Пита се...

visibility 4859

/ брой: 5

Разпад на НАТО заради Гренландия?

visibility 2713

/ брой: 5

Повече грижа за уязвимите, но достатъчна ли е?

автор:Аида Ованес

visibility 1948

/ брой: 5

Бърз конгрес ще разпилее силите на БСП

автор:Александър Симов

visibility 2157

/ брой: 5

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ