09 Март 2026понеделник20:30 ч.

Българка е сред жертвите на стрелбата в Германия?

Крайнодесен екстремист застреля 11 и рани петима в квартал, обитаван от имигранти

автор:Дума

visibility 931

Има съмнения, че една от жертвите на масовата стрелба в германския град Ханау, е българка, съобщи Дойче веле. Все още не е потвърдена самоличността на някои от убитите. Жертвите на жестокото нападение са 11, ранените са петима.
Извършителят е крайнодесен екстремист, който е оставил и предсмъртно писмо. Припомняме, че полицията отри трупа му в собствения му апармент малко след нападението.
Мъжът стреля последователно в два наргиле бара, а след това и на един от площадите в града. Нападението е станало около 22 часа местно време в сряда. Ханау се намира на около 25 км източно от Франкфурт. Населението на града е около 100 000 души.
Нападателят се е придвижвал с автомобил с тъмен цвят, съобщи местната полиция.
Около 3 часа взрив е избухнал на улица в Ханау, а спецчастите са щурмували дома на предполагаемия стрелец.
Малко по-късно властите съобщиха, че мъжът е мъртъв.
Извършителят е оставил писмо, в което признава деянието си и изразява крайнодесни възгледи, пише в. "Билд".
Мъжът пише за необходимостта от унищожаване на някои народи, чието изселване от Германия вече не е възможно. Няколко от жертвите на атаката са кюрди, има и турски граждани, отбелязват медиите.
Преди няколко дни той е публикувал и видеоклип в Ютуб. В посланието си на английски той се обърнал към американците и обяснил, че в САЩ има подземни военни съоръжения, в които деца са малтретирани и убивани. Според полицията обаче във видеото няма намек за готвено нападение.
Мъжът е идентифициран като германски гражданин с името Тобиас Р.
В дома му полицията открива тялото му и това на майка му. Предполага се, че преди да се самоубие, Тобиас е застрелял и нея.
За момента няма данни за други извършители", написа в "Туитър" полицията на провинция Хесен.
Следователи са открили колата на извършителя, в която е имало боеприпаси и пълнители. Заподозреният е имал разрешително за лов, съобщават местни медии.

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 643

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 654

/ брой: 43

Петилетка

visibility 557

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 618

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 732

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ