05 Юни 2025четвъртък10:56 ч.

България посреща годишния форум на европейската мрежа EURead

/ брой: 104

автор:Дума

visibility 848

Фондация "Детски книги" ще бъде домакин на 5 и 6 юни на тазгодишната официална среща на членовете от мрежата за грамотност EURead, която за първи път ще се проведе извън Брюксел - в Информационния център на Европейския съюз и в Американския център на Столичната библиотека в София. Събитието, в което ще участват водещи експерти от 20 държави, специалисти в областта на грамотността, насърчаването на четенето, образованието, книгоиздаването и комуникациите, ще премине под мотото "Грамотността в Европа: Четенето е ключът!" ("Literacy across Europe: Reading is the Key").

Сред лекторите ще бъдат членовете на Борда на EURead - д-р Йорг Ф. Маас, изпълнителен директор на фондация "Четене" (Германия), Даяна Джералд, изпълнителен директор на Book Trust (Обединено кралство), Херлийн ван Дален, изпълнителен директор на фондация "Четене" (Нидерландия), както и Валентина Стоева, основател и председател на фондация "Детски книги" (България). Срещите ще открият Бойко Благоев, ръководител на отдел "Информация и комуникация" към Представителството на Европейската комисия в България, Катарина Барли, вицепрезидент на Европейския парламент, и Мирослав Боршош, зам.-кмет по направление "Култура, образование, спорт и младежки дейности" в Столичната община.

Участниците във форума ще обменят опит и ще представят проектите и инициативите за насърчаване на четенето, организирани на национално и глобално ниво. От името на фондация "Детски книги" Валентина Стоева ще изнесе представителен доклад за състоянието на грамотността и четенето в България. Срещите ще помогнат на домакина и останалите членове на EURead да изготвят съвместен план и общи програми за насърчаване на четенето, съобразени с проблемите в отделните европейски държави.

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

автор:Дума

visibility 1043

/ брой: 99

Вилдерс напуска властта заради миграцията

автор:Дума

visibility 1050

/ брой: 99

"Грийнпийс" се подигра с с френския президент

автор:Дума

visibility 985

/ брой: 99

Накратко

автор:Дума

visibility 986

/ брой: 99

Това ли е Европа?

автор:Юри Михалков

visibility 1035

/ брой: 99

Напук на политиците

visibility 1042

/ брой: 99

Кога, къде, колко

автор:Дума

visibility 1162

/ брой: 99

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ