18 Април 2024четвъртък14:34 ч.

Тодор Неделев (вляво) с гол и две асистенции бе с основен принос за победата над Грузия с 4:1

България отвя Грузия

Ясен Петров е доволен от голямата победа, постигната от девет нови играчи

/ брой: 174

visibility 193

Националният отбор разби Грузия с 4:1 в контролна среща пред малобройна публика на Националния стадион. Футболистите на Ясен Петров изцяло доминираха и заслужено нанизаха 3 гола във вратата на гостите само първото полувреме. Тодор Неделев (20) откри от фаул, а Димитър Илиев (34) удвои от дузпа, която сам изработи. Спас Делев (44) направи резултата класически, след като Неделев му подаде топката между трима грузинци. Така "Бързакът от село Ключ" се разписа за трети път с екипа на България близо 20 мача след като вкара дебютните си 2 гола на Нидерландия преди 4 години и половина.

През втората част Андреа Христов (52) отново след пас на Неделев вкара с глава дебютен гол в шестия си мач като национал. Резервата Зурико Давиташвили (77) отбеляза почетно за гостите, след като Димитър Велковски се замота с топката и му я поднесе "на тепсия" пред вратаря Николай Михайлов.

Макар и в контролна среща, националите записаха втора поредна победа. Тя е и най-голямата от години. "Лъвовете" пропуснаха кръга от световните квалификации, след като миналата седмица взеха 4 т. от мачовете с Италия (1:1) и Литва (1:0).

Селекционерът Ясен Петров похвали футболистите след разгромната победа. "Доволен съм. Девет нови в стартовия състав, които бяха на изключително ниво. Искам да ги похваля. Не си спомням от колко време не сме вкарвали четири гола. Нека да сме затруднени с избора за състав, това е най-сладкото. Правим ротации в сгъстен цикъл и, дай боже, да сме затруднени.

Обикновено българинът казва, че сме играли срещу слаб отбор. Слаби отбори няма, те също изиграха добър мач. Не ми беше приятно, че ни отбелязаха гол, но трябва да отдадем дължимото на нашите играчи. Чувстваме се комфортно с четирима в защита. Вече три мача играем по същия начин. Важното е да има добро настроение", коментира Ясен Петров.