04 Май 2024събота13:02 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

България е по-нещастна от Ирак

/ брой: 92

автор:Дума

visibility 290

В Швейцария са най-щастливите хора в света, показва ново проучване за 2014 г., публикувано в четвъртък. В годишния доклад "Световно щастие", който измерва щастието и благополучието в 158 държави, централноевропейската страна е следвана от Исландия, Дания, Норвегия и Канада. Проучването, проведено от ООН, показва, че най-нещастните хора живеят в Того, Бурунди, Сирия, Бенин и Руанда.
България е на 116-а позиция. Гърция - на 102-ра. Въпреки конфликта в Ирак страната е на 112-а позиция пред Република Южна Африка, Индия, Кения и България. Сред водещите по щастие страни са Финландия, Холандия, Швеция, Нова Зеландия. Австралия завършва първата десетка. САЩ са на 15-а позиция, Белгия е на 19-а, Обединеното кралство- на 21-ва, Германия и Франция са на 26-о и 29-о място, Испания е на 36-о. Италия е срещу номер 50.
Афганистан (153-ти) и разкъсваната от война Сирия (156-а) се присъединяват към десетте най-малко щастливи страни в края на класацията. Там са Того (158-о място), Бурунди (157-о), Бенин (155-о), Руанда (154-то), Буркина Фасо (152-ро), Кот д' Ивоар (151-во), Гвинея (150-о) и Чад (149-о).
"Този доклад дава доказателства за това как да се постигне обществено благосъстояние. Не става дума само за пари, но и за справедливост, честност, доверие и добро здраве", отбелязва Джефри Сакс, директор на Института за Земята към Колумбийския университет в Ню Йорк, където бе представен докладът. 13-те страни в челото на класацията са същите като през 2014 г., но в различен ред, подчерта Сакс. През 2013 г. Дания заемаше първото място.
Това е третото издание на годишния индекс на щастието, изчисляван в рамките на Програмата за устойчиво развитие на ООН. Проучването за първи път бе представено през 2012 г. За да направят изводите си, изследователите са проучили очакванията за продължителност на живота в добро здраве, брутен вътрешен продукт на жител, социалната подкрепа (да има някой, на когото да може да се разчита), доверието (измерено чрез възприемането на липса на корупция – политическа и икономическа), възприемането на свободата в избора на начин на живот и щедростта.
За първи път изследователите се похвалиха, че разполагат и с данни по пол, възраст и региони. Те установили, че средните оценки на жените за щастието им са били малко по-високи от тези на мъжете. Младите хора в световен мащаб са по-щастливи, отколкото по-възрастните, пише в доклада.
Промените в това как хората оценяват живота си от 2005 г. насам показват влиянието на световната финансова криза върху националното щастие. Гърция например, която бе силно засегната от икономическата рецесия, отчете значителен спад в щастието на своя народ. Белязаният от политически и граждански вълнения Египет също отбеляза спад на щастието. Италия пък постепенно пропадна чак до номер 50 в класацията.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 1211

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 1187

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 1073

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 1199

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 1167

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 1372

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 1202

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 1311

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ