29 Юни 2024събота20:38 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

България е лидер по пиратски софтуер

13,5 млрд. долара са загубите на компаниите за миналата година

/ брой: 139

автор:Дума

visibility 58

От 2007 г. близо 35 на сто от програмното осигуряване за персонални компютри в Европа се използва незаконно. Лидер през миналата година в ЕС е била България с 65 на сто използвани нелегални програми, а най-нисък е бил техният обем в Люксембург - 20 на сто, съобщава агенция "Блумбърг". В САЩ показателят е 30 на сто. Според  Асоциацията на производителите на програми за бизнеса в Китай четири от пет програми са пиратски. В Русия делът им е 65 на сто.
Компаниите, които разработват софтуер, включително Майкрософт (Microsft) и Адоб (Adobe), са изгубили през миналата година 13,5 милиарда долара заради пиратството в Европа, уточнява "Блумбър".
През 2010 г. загубите от "пиратство" във Франция са били 2,6 милиарда долара, в Германия - 2,1 милиарда долара, в Италия - 1,9 милиарда долара, във Великобритания - 1,8 милиарда долара. Тези европейски държави влизат в десетката с най-голям брой използвани пиратски програми. Общо в света делът на пиратските продукти за програмно осигуряване е нараснал миналата година с 14 процента до 58,8 милиарда долара, достигайки равнище, което е два пъти над отчетеното през 2003 г.  
Представител на Асоциацията на производителите на програми за бизнеса, в която влизат Майкрософт, Адоб, Епъл (Apple Inc.) и Сименс (Siemens), заяви, цитиран от агенцията, че при промяната на закона за интелектуалната собственост ЕС трябва да увеличи санкциите за нарушения, тъй като "пиратите" винаги печелят заради ниските глоби. През миналата година ЕС призна, че действащото от 2004 г. законодателство се нуждае от нов анализ, отбелязва "Блумбърг".
 

БСП срещу продажбата на оборудването за "Белене"

автор:Дума

visibility 1127

/ брой: 121

Законът за надценките на хляба е неприложим

автор:Дума

visibility 952

/ брой: 121

Официално ни отрязаха за еврозоната през 2025 г.

автор:Дума

visibility 1496

/ брой: 120

НАТО с нова мисия за подкрепа на Украйна

автор:Дума

visibility 1175

/ брой: 121

Германско гражданство след пет години

автор:Дума

visibility 1096

/ брой: 121

Провали се опитът за военен преврат в Боливия

автор:Дума

visibility 1058

/ брой: 121

Накратко

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 121

Пак гоним дивото

автор:Нора Стоичкова

visibility 1017

/ брой: 121

Зор да се покажем

автор:Аида Паникян

visibility 1133

/ брой: 121

Самоунижението в Благоевград

автор:Александър Симов

visibility 1055

/ брой: 121

Съкровище на българската медицина

автор:Аида Паникян

visibility 999

/ брой: 121

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ