Снимка ludogorets.com

Автогол отложи празника в Разград

/ брой: 82

visibility 1129

Лудогорец и Крумовград направиха зрелищно равенство и завършиха 3:3 в първия кръг от плейофите в първата шестица на efbet Лигата. На полувремето "орлите" губеха с 0:2 след голове на Александър Колев (12) и Серкан Юсеин (26) след проверка с ВАР. Само в рамките на 30 минути след почивката с попадения на Рик Джонатан (49), Оливие Вердон (56-д) и Руан Крус (75) "орлите" стигнаха до пълен обрат. В продължение на четвърт част Лудогорец се виждаше като шампион за 13-и пореден път, тъй като бе отворил разлика от преследвача ЦСКА от 12 точки 4 кръга преди края и с много по-добри показатели в директните мачове.
Драмата се случи в последната минута на редовното време, когато резервата на гостите Октай Юсеин бе изведен отдясно и центрира, а Антон Недялков в желанието си да изчисти топката хвана в крачка вратаря Серджио Падт и си вкара автогол.
Така отборът отложи празнуването на титлата за следващия кръг, когато в Разград посреща и ЦСКА в директен сблъсък. Това бе и 13-и пореден мач на Крумовград без загуба в първенството.
"Благодаря на футболистите, гордея се с тях. Добър мач за нашия отбор, всички видяхте какво се случва на терена. Не ни беше лесно, защото трябваше да играем срещу повече противници от нормалното и въпреки това момчетата до последно се бориха, желаеха да постигнат позитивен резултат. Нямаше да е незаслужено да си тръгнем с 3 точки, но и точката при тези обстоятелства е добра. Срещу нас имаше много добър отбор с много добри изпълнители. За мен днешният мач е чиста победа. Намерихме начин да си тръгнем непобедени от Разград и да вкараме три гола - за нас това е голям успех", заяви треньорът на Крумовград Станислав Генчев, водил 2021/22 г. и Лудогорец. Той е спряган да поеме Левски от лятото.