27 Март 2026петък17:12 ч.

Атанас Зафиров се срещна с китайския посланик

автор:Дума

visibility 7281

Вицепремиерът и председател на Българската социалистическа партия Атанас Зафиров се срещна с посланика на Китайската народна република в България, Н.Пр. Дай Цинли.

По време на разговора посланик Дай Цинли поздрави Атанас Зафиров за избирането му за председател на БСП и подчерта традиционно добрите и дългогодишни връзки между социалистическата партия и управляващата партия в Китай. Бе отправена покана към него да посети Китай с цел задълбочаване на двустранните отношения и стратегическото партньорство между двете страни.

Двете страни обсъдиха широките възможности за развитие на сътрудничеството между България и Китай в различни сфери. Сред приоритетните теми бяха разширяването на икономическите отношения, реализирането на инфраструктурни проекти и съвместни инвестиции, както и задълбочаването на партньорството в сферата на културата.

Посланик Дай Цинли изрази удовлетворение от формирането на новото българско правителство и подчерта значимостта на започналия период на политическа стабилност. Тя изрази увереност, че това ще създаде благоприятни условия за разширяване на двустранните връзки и реализирането на нови инициативи от взаимен интерес.

Вицепремиерът Атанас Зафиров потвърди ангажимента на българското правителство за укрепване на партньорството с Китай и подчерта ключовата роля на сътрудничеството в икономиката, инвестициите и културния обмен за развитието на двустранните отношения.

В рамките на разговора беше обсъдена и възможността за създаване на директна самолетна линия между България и Китай, която да улесни пътуванията на бизнес делегации, туристи и студенти, както и да насърчи търговските и културните връзки между двете страни.

По покана на китайската страна кметове от редиците на БСП също ще посетят Китай, за да обменят добри практики и да установят по-тясно сътрудничество с китайски градове в сферите на регионалното развитие, инфраструктурата и търговията.

С 28% скочиха жилищните кредити

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 57

Парите за ремонт на пътища не са похарчени

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 57

Стандартът на живот у нас е най-нисък в ЕС

автор:Дума

visibility 392

/ брой: 57

Техеран отхвърли мирния план на Тръмп

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 57

Задържаха активисти с помощи за Куба

автор:Дума

visibility 378

/ брой: 57

САЩ притискали Зеленски да отстъпи Донбас

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 57

Виктор Орбан спря газа към Украйна

автор:Дума

visibility 373

/ брой: 57

Пиар оливане

автор:Александър Симов

visibility 365

/ брой: 57

Експерти по всичко

/ брой: 57

Как сами да изчислим бъдещата си пенсия

visibility 392

/ брой: 57

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ