21 Февруари 2026събота01:42 ч.

Атанас Зафиров от Бяла Слатина: Само ние предлагаме бързо справяне с инфлацията и таван на цените

автор:Дума

visibility 3328

“Ще продължим с усилията си за приемане на закон за създаването на Държавен фонд за устойчиво развитие на Северозападна България”. Това заяви на среща с гражданите на Бяла Слатина водачът на листата на “БСП за България” в 6 МИР Враца Атанас Зафиров.

“Законът ще даде финансовия инструментариум за развитие на Северозападна България, в която са включени областите Видин, Монтана, Враца, Плевен и Ловеч”, уточни той.

Зафиров припомни свършеното от БСП през шестте месеца в редовното правителство: „За малките деца осигурихме безплатни детски градини и ясли и безплатни учебници до 12 клас, което не го е имало от времето на социализма. Сега сме амбицирани да осигурим безплатни лекарства за децата до 14 г.“

“Увеличено е майчинството и детските надбавки, има 600 лв. необлагаем минимум за младите семейства с малки деца, които работят, а 1 200 лв. ако имат две деца. Минималната заплата е вдигната от 650 на 950 лв., а ваучерите за храна на работниците – от 80 на 200 лв. Пенсиите са увеличени средно с 40%. През зимата беше замразена цената на тока за домакинствата”, добави той.

Трябва да продължим увеличението на доходите и стабилизирането на икономиката“, посочи Зафиров. Той се ангажира за преизчисление на всички пенсии със средноосигурителен доход от 2021 г. Минималната заплата да продължи да бъде 50% от средната, майчинството да продължи да бъде колкото минималната заплата, да се подпомогнат майките студентки.

Според водача на листата на „БСП за България“ във Враца начинът за преодоляване на политическата криза е висока избирателна активност и избора на партии и хора, които са доказали, че могат не само да обещават, но и да изпълняват своите обещания. Той призова хората да гласуват с разума си, защото БСП има добра и изпълнима програма, каквито другите партии нямат.

„На „БСП за България“ ѝ прилича да е номер 1. Да бъде победител и да бъде водеща партия“ каза в заключение Зафиров пред препълнената зала в културния дом на града.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ