08 Ноември 2025събота15:14 ч.

Атанас Атанасов: Партиите трябва да работим за възстановяване на доверието в изборния процес

автор:Дума

visibility 44133

Неяснотата в комуникацията между „Информационно обслужване“, ЦИК, Конституционния съд и прокуратурата засили съмненията у гражданите и допълнително подкопа доверието в изборния процес и институциите. Сега всички партии трябва да работим за неговото възстановяване. Това заяви народният представител от БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦААтанас Атанасов в предаването „Говори сега“ по БНТ. 

Атанасов подчерта, че евентуално блокиране на работата на парламента ще доведе до тежки последици – липса на държавен бюджет, невъзможност общините да приемат своите бюджети и спиране на социалните плащания. Според него това ще задълбочи политическата криза, в която България се намира през последните четири години и ще върне страната в спиралата от предсрочни избори и невъзможност за съставяне на работещо правителство.  

„Въпреки тежкото наследство, което заварихме,успяхме да осигурим индексиране на всички пенсии по швейцарското правило, допълнителни средства за аптеки в отдалечените райони, 30 млн. лева за психиатрична помощ, безплатни лекарства за деца до 7-годишна възраст и над 800 млн. лева за решаване на проблемите с безводието. Увеличихме с една трета бюджета за спорт и младежки дейности. Това са реални резултати, които постигнахме, въпреки сложната политическа обстановка“, изтъкна социалистът. 

Той призова политическите партии да проявят държавническа отговорност при гласуването на бюджета, като подчерта, че за гражданите е важно да има повишени пенсии и социални придобивки, а не с чия подкрепа са приети. “Поведението на фен агитки в политиката трябва да престане”, категоричен бе депуптатът от левицата. 

Атанас Атанасов разкритикува популисткия подход на политически формации, които трупат рейтинг чрез саботиране на работата на парламента. “Поведение на “Възраждане” в последния месец е изключително неконструктивно, не само с предложените 38 хиляди поправки в бюджета. Те  използват всички апаратни ходове, за да бавят времето, но от това страдат данъкоплатците, защото не могат да се приемат редица важни закони”, подчерта той. 

По отношение на предложението за държавни магазини, депутатът заяви, че БСП подкрепя тазиидея, като припомни, че тя е била лансирана от социалстите назад във времето. “Това е може би естествено продължение на кръглата маса, на която повдигнахме темата за прекомерните надценки в супермаркетите. Един държавен магазин може да играе ролята на регулатор на цени и да притисне веригите да работят с нормални надценки”, смята Атанасов.  

“При всяко положение, разместването на съотношението на политическите сили в парламента ще бъде предизвикателство за управляващото мнозинство. Не се притесняваме отизбори, но сме длъжни да носим отговрност, защото целта на това управление от самото начало беше да стабилизираме държавата”, каза още Атанас Атанасов. 

ЕС се милитаризира от граждански фондове

автор:Дума

visibility 1529

/ брой: 209

Лекарите в Гърция излязоха на протест

автор:Дума

visibility 2819

/ брой: 209

НАТО гласяло диверсия с ядрени реактори

автор:Дума

visibility 3182

/ брой: 209

Просто един ден в България

автор:Дума

visibility 2851

/ брой: 209

Извън контрол

автор:Иван Таков

visibility 3496

/ брой: 209

Дееволюцията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 3664

/ брой: 209

Цензурата вече не се нуждае от забрана

visibility 2352

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ