28 Февруари 2026събота07:19 ч.

"Арсенал" въоръжава индийската полиция

/ брой: 226

автор:Дума

visibility 1176

Договор за износ на голямо количество автомати с марката "Арсенал" в две разновидности - с твърд и сгъваем приклад, е подписала казанлъшката оръжейница с министерството на вътрешните работи на Индия. Това съобщи изпълнителният директор Николай Ибушев. Сделката ще позволи на основния завод да работи с пълен капацитет през първото полугодие на 2011 г. Тя е спечелена при ожесточена конкуренция с фирми от цял свят. Българските автомати спечелили с изключителното си качество и по-ниската цена. Преговорите са се водили близо 3 години, като са били преодолени претенциите на руснаците относно правата над някогашния "Калашников".
Междувременно стана известно, че на МО са отпуснати още 0,8 млн. лв. от фонда за борба с последиците от бедствия и аварии, които ще се използват основно за утилизация на остарели и негодни боеприпаси. Още този месец ще бъде обявен конкурс, уточни зам.-министър Валентин Радев, който участва в празника на централния артилерийски технически изпитателен полигон "Змеево" по повод 40-ата му годишнина. До края на годината ще бъдат изразходвани 1,3 млн. лв., като основно ще се унищожават запаси от противотанкови мини. Според Радев в складовете на БА вече няма от забранените противопехотни мини.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 1545

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 1553

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 1509

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 1385

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 1518

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 1446

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 1512

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ