17 Юли 2025четвъртък13:09 ч.

Ансамбъл "Игор Моисеев" идва с нова програма

Билети за концертите на руската танцова трупа във Варна и София се продават на цени от 20 до 80 лева

/ брой: 167

автор:Дума

visibility 263

Грандиозният руски ансамбъл "Игор Моисеев" се завръща в България след 3 години отсъствие, за да представи пред зрителите съвсем нова програма, съобщиха организаторите на събитието от "Арт БГ". Световноизвестната танцова трупа ще гостува във Варна на 21 ноември в Двореца на културата и спорта, а на 23 ноември ще превземе зала 1 на НДК в София. Моисеевци ще дойдат в България в пълен състав от 120 танцьори и технически екип от сценични работници, специалисти по звук и светлина, гримьори и фризьори.
В рамките на тазгодишната програма на артистите спектакълът ще бъде в две части. В първата зрителите ще видят най-доброто от богатия репертоар на ансамбъла, включващ над 300 танца на народите: руски, грузински, калмитски. Ще бъде представена и Балканска сюита - продължение на проекта, започнат преди 3 години с български танц, поставен от най-добрите хореографи на "Игор Моисеев", нашия хореограф Живко Иванов и композитора Димитър Христов. За първи път на родна сцена руските артисти ще изиграят македонски и сръбски танц, разработени от същия хореографски състав.
Във втората част на програмата ще бъде премиерното представяне у нас на превърналия се в сензация на Бродуей спектакъл "Ночь на Лысой горе" (Нощ над пустата планина). С либрето на Гогол по старинна славянска легенда и музика на Мусоргски невероятното представление, съчетаващо оригинални образи и ефектни обрати, е играно в САЩ над 20 пъти. Първото представяне на постановката пред българска публика ще бъде премиера и за целия Балкански полуостров.
Билети за концертите на руската трупа във Варна и София вече могат да бъдат закупени на цени от 20 до 60 лв. и ВИП места от 80 лв. от разпространителската мрежа на Eventim и локалните каси във Варна - ДКС, и в София - НДК.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ