06 Август 2020четвъртък13:03 ч.

Рахийм Стърлинг прескача Петър Занев по време на мача, спечелен от Англия с 6:0. Крилото вкара 2 гола във вратата на Пламен Илиев

Англия ни прегази

Отново расизъм в мач на националния ни отбор

/ брой: 198

автор:Марин Милашки

visibility 566

Англия отново ни разби на футбол. Този път пред 20 000 души на Националния стадион "Трите лъва" ни биха с 6:0 в мач от квалификациите за Евро 2020.

Това е най-тежката домакинска загуба на нашите в историята.

Британците буквално се подиграха със селекцията на Красимир Балъков, като през второто полувреме даже играха в тренировъчно темпо. Срещата не мина и без скандал, като през първата част гостите на два пъти спряха да играят заради расистки викове от трибуните. Първото оплакване беше в 26-ата минута, когато говорителят на стадиона предупреди публиката, а в последните минути преди почивката хърватският рефер Иван Бебек спря мача, за да се успокоят феновете. Част от тях, от сектор "Б", където главно пребивава агитката на Левски, дори напусна стадиона. Очаква се Дисциплинарната комисия на УЕФА, която да наложи ново наказание на БФС. Вероятно последната квалификация с Чехия, която е на култовата дата 17 ноември, ще се играе пред празни трибуни на ст. "Васил Левски".

В мача Англия постигна най-разгромната си победа над България. По два гола забиха Рос Баркли (20 и 32) и Рахийм Стърлинг (45 и 69), Маркъс Рашфорд (7) откри, а капитанът Хари Кейн (85) оформи резултата. Гостите удариха и 2 греди през втората част, а вратарят ни Пламен Илиев спаси 4 чисти положения, като англичаните и без да се напрягат особено след почивката можеха да бият с двуцифрен резултат. Нашите записаха 11-и мач без победа, като в квалификациите са допуснали 15 гола, а са вкарали само 3.

Европейските медии осъдиха поведението на част от българските фенове, които си позволиха да обиждат тъмнокожите футболисти в състава на Гарет Саутгейт. Редица от тях не обръщат толкова внимание на разгромния резултат, колкото на обидите към англичаните. На Острова обаче медиите прекалиха, защото поставят под общ знаменател всички българи, обиждайки ги на "животни" и "расисти".

БТПП: Икономическата криза се задълбочава