24 Септември 2025сряда06:36 ч.

Ангел Червенков с оценка за Лудогорец, ЦСКА и Левски

автор:Дума

visibility 1139

Ангел Червенков е бивш футболист на Тунджа (Ямбол), ЦСКА, Локомотив (Горна Оряховица), Етър и Монтана. Шампион е с ЦСКА и Етър. Като треньор доста години е в ЦСКА – в детско-юношеската школа, след това като асистент. Работи дълги години в чужбина – в Каунас, с който  печели Суперкупата на Литва, шотландския Хартс, украинския Севастопол, чешкия Татран Прешов. В България е шампион с Литекс през сезон 2009/2010.
Специалистът коментира  представянето на грандовете през новия сезон.  "Лудогорец вдигна високо летвата, и сега представянето му в Европа беше негативно. Просто не сме свикнали да виждаме отбора от Разград в такова състояние и в това положение. Но има ред причини, поради които представянето на Лудогорец беше такова. Като започнем от това, че Павел Върба освободи много футболисти, които реши, че са изчерпани и ненужни. Направи се нова селекция с около десетина нови футболисти, които бяха с нарушена подготовка и трябваше в движение да се сглобява нов отбор. Зачеркнаха се доста играчи, които имат опит и качества за Лудогорец. Основните футболисти, които градяха и бяха в основата на успехите през годините, вече прехвърлиха зенита си като възможности. Новите попълнения, които бяха привлечени, не се адаптираха толкова бързо, колкото се искаше на привържениците – те не бяха на нужното ниво. Тук си пролича липсата на качествен специалист в лицето на Методи Томанов. Знаем как работи той и колко качествени футболисти доведе в Лудогорец. От неговата сполучлива и професионална работа клубът генерира огромни приходи. И когато говорим за доказани специалисти в дадена сфера – ето го примера с Методи Томанов. Освен това в Лудогорец ги нямаше лидерите, които да водят отбора. Нямаше синхрон и на моменти липсваше и нужната тактическа дисциплина.
Станислав Генчев натрупа доста опит като асистент, справял се е вече в тежки ситуации, но за един треньор всичко зависи от резултатите. Когато нямаш добри резултати, тогава президентите взимат решение даденият треньор да бъде освободен. Генчев има потенциал, спокоен и уравновесен млад човек е, който иска да се учи, но му трябва, като на всеки треньор, време. Въпросът е дали ще се доверят на него или ще потърсят друг специалист. Сещам се за двама българи, които работиха добре в Лудогорец, но по една или друга причина клубът се раздели с тях. Когато Димитър Димитров пое тима, отборът играеше добър и динамичен футбол, но там се появиха други проблеми, които последваха и раздялата и с него. Едуард Ераносян също работеше добре, но мисля, че не треньорските му качества бяха причина за раздялата с него",  коментира Червенков пред сайта БР.
"Критериите да си треньор на ЦСКА са винаги доста високи. Феновете на ЦСКА искат само три основни неща – винаги да се побеждава, да се побеждава с добър, изразителен резултат и третото изискване е да се побеждава и с добра игра. ЦСКА задължава като клуб, изисква се абсолютен професионализъм и подготвеност да си треньор начело на тима. В ЦСКА се привличат възможно най-добрите състезатели, преди години ние сме търсели такива както в цяла Европа, така и български футболисти. Трудно е да се работи и да бъдеш успешен в клуба, защото трябва да си много постоянен, да имаш силна воля и характер, за да се постигат сериозни успехи. В момента се забелязва, както е в цяла Европа, присъствието на много чужденци, което изисква доста време и синхрон за адаптация, защото не всеки се адаптира бързо, а резултатите в ЦСКА трябва да са много бързи и мигновени. Никой не те чака 2-3 мача. Видя се, че при Стамен Белчев, когато се постигнаха няколко равенства и това бе отчетено като негатив – бе сменен. Когато ЦСКА не е на първо място е неуспех.
В последно време в отбора на "Армията" има постоянство, тимът показва добри игри и в Европа. Тези успешни мачове срщу Рома не са случайни – напротив, извоювани са с много характер на терена. Наистина, състоянието на Лудогорец не е такова, което е било през годините, но потенциалът им продължава да е много голям. ЦСКА има сериозни основания да натисне газта и всички да дадат всичко от себе си, за да се преборят с Лудогорец. На "Българска армия" имат вече нужния отбор, усилиха добре състава, въпросът е да го задържат, защото ако се продадат основни футболисти, няма да се получат нещата. Феновете на ЦСКА очакваха като че ли повече като резултат в дербито с Левски и ако мачът беше завършил наравно, те нямаше да бъдат доволни, въпреки че отборът стоеше по-добре на терена и създаваше по-добри положения. Най-важен е резултатът, за да бъдат доволни всички. ЦСКА си свърши работата и спечели. В ЦСКА спокойствие няма и не трябва да има. И ако не е готов даден треньор или футболист да носи напрежение, значи не е за там. Спокойствието го дават резултатите, а мисля, че до момента ЦСКА има изходна позиция, с която през пролетта да подобри и игра, и да постигне поставени задачи.
На другия полюс е Левски. Трудно е да се приеме, че един такъв гранд изпадна в такава ситуация. Но има доста причини за това. Мисля, че нещата рано или късно ще се стабилизират. Левски правилно започна да се ориентира към свои юноши, но ще трябва време, за да се постигнат по-добри резултати. В момента нямат нужното ниво и класа, за да искат феновете нещо повече. Въпросът е отборът да се стабилизира финансово и организационно. Защото е ясно, че когато има силно първенство има и силен национален отбор. Колко национални състезатели дават ЦСКА и Левски сега, а преди помним колко бяха от двата гранда", завърши Червенков.

МВФ препоръча да сменим плоския данък

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 176

"Топлофикация София" няма пари да компенсира жителите на "Дружба 2"

автор:Дума

visibility 596

/ брой: 176

Премиерът спря проектозакона за ограничаване на домашната ракия

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 176

Окончателно сложиха лимити на работата на ТЕЦ-овете

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 176

Все повече държави признават Палестина

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 176

Десетки хиляди на протест срещу Орбан

автор:Дума

visibility 606

/ брой: 176

Гърция отказва мигранти от Германия

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 176

Мадуро призова Тръмп към диалог

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 176

Кървавият код на българина

visibility 584

/ брой: 176

Бойчиновският бой е сред най-големите сражения

автор:Дума

visibility 599

/ брой: 176

Руският дом в София чества половинвековен юбилей

автор:Боян Бойчев

visibility 595

/ брой: 176

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 14229

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ