17 Юли 2025четвъртък15:12 ч.

Ан-12 се разби в Судан

/ брой: 255

автор:Дума

visibility 63

Най-малко 41 души загинаха при нова катастрофа със самолет руско производство и с руски екипаж, който се разби на летището в Джуба, столицата на Южен Судан. Катастрофата стана малко след излитането на самолета. Загинали са 41 души. Оцелели са двама души, член на екипажа и дете. Според други сведения в самолета имало само 7 пътници. В. "Судан трибюн" обаче твърди, че на борда е имало 50 души. Катастрофата станала, когато самолетът правил заход за аварийно кацане. Ан-12 се разбил в район със селски колиби, на малък остров на река Бели Нил, която тече на 800 метра от края на летищната писта. Все още не може да се разбере дали жертвите са от самолета или са се намирали на земята при катастрофата.
За ТАСС третият секретар на руското посолство Сергей Коняшин в Судан заяви: "Нямаме подробна информация, следим ситуацията от съобщенията на местните и световните медии. По-скоро става дума за руски самолет, който е бил задействан за хуманитарни нужди. Обстоятелства на трагедията се изясняват".


 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ