Али Соу поднесе титлата на Лудогорец

Гамбиецът профука дузпа в началото и ЦСКА не успя да стопи разликата от лидера

/ брой: 89

visibility 770

ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 в дербито на 33-ия кръг в Първа лига, след като асът на домакините Али Соу профука дузпа още в началото. При изпълнението й гамбийският национал финтира вратаря Пламен Илиев, но стреля над вратата му. Реферът Георги Кабаков се осмели да посочи бялата точка след центриране от корнер в пеналта, където Едвин Джеси прехвърли топката с глава и тя срещна ръката на стоящия зад него Марселиньо.
В добавеното време пловдивският рефер изгони капитана на гостите Светослав Дяков и национала на ЦСКА Кристиян Малинов, които се сдърпаха.
Хиксът остави Лудогорец на върха със 72 т., с 3 пред ЦСКА 3 кръга преди края.
"Червените" започнаха настървено и още в 40-ата секунда Соу стреля към вратата на Илиев, а топката се отклони от ръката на Драгош Григоре. Реферът посочи корнер, като не посмя да свири ранна дузпа, но 7 минути по-късно, при повторното съприкосновение на топката с ръка на играч от гостите, наду свирката.
След пропуска на Соу ЦСКА продължи да натиска съперника и до средата на първата част създаде още няколко опасности пред вратата на гостите, но Козмин Моци парира на 2 пъти шутове на Евандро. Последваха две опасности и пред Витаутас Черниаускас, но Якоб Швиерчок, предпочетен пред голмайстора Клаудиу Кешерю, не успя да вкара. Преди почивката Черниаускас с майсторство спаси силен шут на Марселиньо.
Бразилецът бе подкосен в 51-вата мин. от атакуващия го с двата крака Кристиян Малинов, но Кабаков реши, че българинът е играл за топката и остави играта да продължи.
Ръководството, треньорите и футболистите на ЦСКА все още вярват, че могат да се преборят с "Лудогорец" за титлата в Първа лига. Въпреки че пропуснаха поредната (и може би последна) възможност да разклатят трона на седемкратния шампион, "червените" изразиха оптимизъм, че битката не е приключила.
До края за Лудогорец предстоят мачове с Левски, с Ботев в Пловдив и с Черно море, а ЦСКА гостува на Берое и после играе с Левски и Ботев в София.
"Армейци, благодарим ви, че препълнихте "Армията" и бяхте нашият 12-и играч във важния мач срещу Лудогорец. Вашата безрезервна подкрепа през всички 90 минути даде сили на играчите ни да надиграят безапелационно противника си. За съжаление, късметът не беше с нас и не успяхме да спечелим тази битка. Но войната не е изгубена", обявиха шефовете на ЦСКА.
Оптимизъм показа и временният треньор Добромир Митов, който замени внезапно напусналия Любослав Пенев. "Футболът е чудо, защото всичко е възможно. Ние не се предаваме и ще играем докрай. Жалко за пропуснатата възможност. Много съжаляваме. Не можем обаче да обвиняваме момчетата. На всеки се случва да пропусне дузпа. Искахме, желаехме и търсихме гола. През по-голямата част от мача контролирахме ситуацията на терена. Доволен съм от отбора. Ще играем до последно. Докато имаме шансове, ще се борим", заяви Митов след мача.