10 Април 2026петък18:14 ч.

Няколко думи

А ла ГЕРБ

/ брой: 103

автор:Валентин Георгиев

visibility 4062

Първият ни партиен и държавен ръководител много обича да обикаля милата рОдина и да се хвали с ремонтите и ремонтите на ремонтите. И вчера, както и в дните преди и след изборите, яхна джипа и показно отпраши по разни инспекции, изтъквайки навсякъде собствените заслуги за все по-растящото благополучие на българските граждани. Все така става обаче, че като си замине, току лъсне проблем. А пърхащите около него журналя вече ги няма, за да го отразят. 

Трябваше да дойде 2 юни, за да влезе в новините как по чисто герберски маниер е бил ремонтиран паметникът на Ботев в Калофер. Мимоходом разбрахме, че мемориалът продължава да се руши, независимо че преди няколко години глътна едни 300 000 лева. Дори зарята, която била планирана за честването, за малко да се провали поради проблеми с електрозахранването.

А какво да кажем за гордостта на Варна - онзи булевард "В. Левски" с Кръговото, ремонтиран за колосалните 110 милиона лева. Един дъжд и пропадна само седмица след фанфарното рязане на лентичката от самия Борисов! И продължи да пропада, а покрай скандала, който не остана скрит, се разбра, че са нарушени куп разпоредби и технологични изисквания. За гербаджиите, наричани не без основание "гепаджии", обаче е важен тъпанът като на циганска сватба - да се чува, пък после кой на кого вярвал, няма значение. Камерите снимаха ли? Снимаха. Той похвали ли обекта? Похвали го. Е, какво повече? Основното предназначение е изпълнено. Ама имало слягания, падания и пропадания. Гражданите на Варна и гостите им да демонстрират и малко скиорски умения - слалом по наклонените места на платното, психическа устойчивост и да имат воля да ползват трасето без страх. Ако някой падне в дупка, да му се отнеме книжката за шофиране с несъобразено с пътните условия поведение. Тъй, ами!

А струва ли си да споменаваме за епопеята със столичния "Граф Игнатиев"? Ремонт ли бе да го опишеш? Колко ли станаха вече жертвите, пребили се от ръбестите ограничителни блокчета? Но важното е да се усвояват парите, а че на нищо не прилича и е особено некачествено направено - е, още пари ще заминат за ремонт на ремонта. Фандъкова ще размаха пръст и ще назначи комисия да инспектира... 

Ами Пловдив, Стара Загора, Хасково. Навсякъде подлези и булеварди станаха плувни басейни и реки тия дни, а запушените шахти бликат ли, бликат като гейзери. В "столицата на културата" изхарчиха 7 милиона за изолация само за 1 подлез и тя протече при първия дъжд. Друго си е във Варна, където вече слагат капаци на шахти без отвор и канали - уникално изпълнение "а ла ГЕРБ". Без мисъл, без въображение дори. Така им било наредено. 

Това са само няколко примера от великите ремонти и строежи на ГЕРБ, чийто лозунг трябва да е "след нас и потоп". Дъждовете, студовете, градушките и прочие природни явления явно са започнали в последните години при управлението на най-компетентните управляващи в историята ни. С видими резултати, от които ни се реве.

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 732

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 545

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 598

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 698

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 683

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ