11 Май 2024събота00:11 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

54% от българите са против въвеждането на еврото

/ брой: 112

автор:Дума

visibility 1061

54% от българите са против въвеждане на еврото в страната, показва проучване на Евробарометър, обявено от Европейската комисия. За сравнение, този дял в другите държави, които все още са извън еврозоната, е 38%. Общественото мнение е най-добре разположено за въвеждането на единната валута в Румъния (77% в подкрепа) и Унгария (69%), делът на одобряващите е най-нисък в България и Чехия (44% и в двата случая) и Швеция (45%).
Делът на българите, които изразяват тревога от въвеждането на общата европейска валута, нараства с 10% в последната година. С 12% се увеличава броят на заявилите, че очакват еврото у нас да доведе до отрицателни последици. Попитани дали според тях България е готова за еврото, 71% отговарят отрицателно (годишен ръст от 4%). На въпрос кога искат България да въведе общата валута мнозинството българи отговарят "След известно време" (33%). Според 27% това не трябва да става "никога", 19% отговарят "Възможно най-късно", а 18% - "Възможно най-скоро".
Въпреки скептицизма си 80% от българите заявяват, че лично биха се справили с въвеждането на еврото у нас. Според 52% общата валута ще отнеме контрола на България върху икономическата политика, а според 60% ще отнеме част от националната идентичност.
Проучването е от края на април и обхваща България, Хърватия, Чехия, Унгария, Полша, Румъния и Швеция - страните от ЕС, които предстои да въведат еврото. Данните показват широка подкрепа за еврото - средно 60 на сто от участниците заявяват, че са за въвеждането на единната валута, отчита ЕК. Повечето от участниците са на мнение, че въвеждането на еврото би имало положителни последици за тяхната страна (55%), но същият дял се опасява от покачване на цените.

И трите телекома с рекордни приходи

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 86

Гвоздейков пак смени началника на НКЖИ

автор:Дума

visibility 376

/ брой: 86

Вето върху тавана за надценката на хляба

автор:Дума

visibility 401

/ брой: 86

Червеното месо и млякото разболяват планетата

автор:Дума

visibility 389

/ брой: 86

Европа се окъпа в светлини за 9 май

автор:Дума

visibility 373

/ брой: 86

Катастрофална загуба за социалдемократите в РСМ

автор:Дума

visibility 357

/ брой: 86

Популярността на САЩ като глобална сила спада

автор:Дума

visibility 356

/ брой: 86

Си Дзинпин пристигна в Унгария

автор:Дума

visibility 365

/ брой: 86

Време е

автор:Александър Симов

visibility 337

/ брой: 86

С надежда за партньорство

visibility 334

/ брой: 86

Извращението Евровизия

visibility 351

/ брой: 86

9 май - ден на Победата

автор:Дума

visibility 357

/ брой: 86

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ