20 Февруари 2026петък18:44 ч.

40% повече курсанти ще приеме Военният университет, няма кандидати

/ брой: 21

автор:Дума

visibility 386

Рекорден план-прием от 384 курсанти утвърди служебният министър на отбраната Димитър Стоянов за новата учебна година за Националния военен университет "Васил Левски" във Велико Търново. Военното висше училище започна предварителна кампания за прием. Планира се да бъдат приети със 110 курсанти повече от утвърдената квота за настоящата учебна година или с 40 на сто увеличение. Обявените места за кандидат-курсанти са за 15 военни специализации в трите факултета на Националния военен университет във Велико Търново и в Шумен. 

В същото време от Военния университет признават, че имат сериозен проблем с изпълнение на план-приема. За тази учебна година квотата е изпълнена на 50%. Най-много кандидати се проваляли на медицинските прегледи. Други 15% от кандидатите отпадат на теста за обща култура, т.е. те са неграмотни, признават от вуза.

Изпитите от предварителната кандидаткурсантска кампания за Националния военен университет ще се проведат през март и април в седем града. 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ