19 Юли 2025събота17:50 ч.

40% недействителни бюлетини установиха в община Каварна

/ брой: 225

автор:Дума

visibility 583

40% се оказаха недействителните бюлетини в някои секции на община Каварна. Това беше установено след повторното им преброяване, разпоредено от Административния съд в Добрич. Ведомството е провело четири открити заседания, по време на които станало ясно, че нито един от чувалите не бил запечатан съгласно изискванията.
Според председателя на съда Красимира Иванова в тях е имало голям брой насипни бюлетини, които е трябвало да бъдат опаковани, завързани и запечатани с невъзможност да бъдат отваряни впоследствие. "Имаше опаковки, които бяха от двете страни отворени и можеше спокойно да се вадят бюлетините от пакетите", съобщи тя.
По думите на Иванова в почти всички чували бюлетините не отговарят на вписаното в протоколите. Най-големи били разминаванията не в недействителните, а в действителните бюлетини, и то за определени партии.
Съдия Иванова определи случая като фрапиращ, тъй като се вижда как има задраскване, удебеляване, зачертавания, за да бъде тази бюлетина недействителна. Това, според нея, будило учудване същевременно как СИК при деветима представители не са видели такъв огромен брой недействителни бюлетини и са ги отчели за действителни.
Назначени са две експертизи - видео-техническа, която трябва да покаже дали има въздействие върху бюлетините в секционните комисии и дали има уговаряне между тях и съдебно-статистическа, чиято цел е да установи дали тези разминавания ще доведат до промяна на мандатите в общинския съвет.
Следващото заседание на Административен съд в Добрич е утре - 22 ноември.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ