16 Септември 2025вторник17:41 ч.

40 градуса измериха в Сандански

автор:Дума

visibility 212

Сандански е най-горещата точка в страната днес от гледна точка на времето. Към 18 часа там е измерена най-високата температура от 40 градуса, съобщи БГНЕС.

39 градуса са отчетени в Русе, Чирпан, Хасково, Стара Загора и Сливен. Градус по-малко е отчетен в Пловдив и в Пазарджик. Много горещо днес също е в Елхово, Карнобат, Гоце Делчев и Велико Търново.

В София живакът е стигнал до 33 градуса.

Днешният петък може да бъде определен като най-топлият от началото на месеца и на годината досега, въпреки че и четвъртъкът беше доста жежък, но днес има повече горещи точки.

От НИМХ припомниха, че през нощта започва захлаждане, както и че в Североизточна България се очаква дъжд и гръмотевични бури още тази вечер. А утре температурите ще са по-ниски с между 3 – 5 градуса, като в неделя, те ще паднат с още 1-2 градуса.

На въпрос дали да очакваме температурни рекорди през август, от НИМХ твърдят, че това е малко вероятно, като не изключват да има дни, в които температурите да са над 40 градуса.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 499

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 469

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 532

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 497

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 512

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 536

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 557

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ