02 Май 2024четвъртък12:02 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

30 години затвор за палач на Пол Пот

/ брой: 170

автор:Дума

visibility 1460

За първи път представител на Червените кхмери беше осъден от международен трибунал. Бившият директор на затвора в Пномпен Каинг Гуек Еав беше признат за виновен в извършването на престъпления срещу човечеството и тежки нарушения на Женевските конвенции. Той получи присъда от 35 години затвор, от които се приспадат пет заради по-ранна и вече излежана присъда, наложена от местния съд. От нея се приспадат също и годините, които осъденият е прекарал в ареста, докато е чакал завършването на делото.
Оцелели от режима на Червените кхмери, които присъстваха в съдебната зала, посрещнаха присъдата с гняв или плач. Според много от тях тя е ниска и несправедлива. Прокурорите бяха поискали 40 години затвор след приспадането на вече излежаните години. Обвиняемият твърдеше, че трябва да бъде пуснат на свобода, макар че се беше признал за виновен за смъртта на повече от 12 000 души. Решението подлежи на обжалване в 30-дневен срок.
Каинг Гуек Еав, известен с прякора Дойк, е на 68 години. Работил е като учител по математика. Впоследствие напуска сферата на образованието и се включва в нелегалните дейности на Червените кхмери. Идването им на власт и назначението в затвора Туол Сленг го превръщат в "специалист по техниките на разпита". След свалянето на режима на Червените кхмери Дойк известно време се укрива, а после под чуждо име постъпва на работа в американска хуманитерна организация, работеща на територията на Камбоджа. Той е открит и разпознат от ирландски журналист през 1999 година.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 584

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 541

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 576

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 694

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 589

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 642

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ