22 Май 2026петък02:32 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

250 творби на Майстора показва НХГ

/ брой: 154

автор:Константин Еленков

visibility 4347

Имах честта и радостта да присъствам на откриването на изложба от 250 творби на Майстора в Националния музей на българското изобразително изкуство. Събитието беше в два плана: 1. Завършен проект (неизбежна дума днес!) на Министерство на културата за реновиране, ремонт и обновление на Двореца-галерия; и 2. Отбелязана бе 130-годишнината на любимия художник. Присъства премиерът Бойко Борисов, както ДУМА писа, съпроводен от вицепремиера Симеон Дянков, от министрите на културата Вежди Рашидов, регионалното развитие Лиляна Павлова и на транспорта Ивайло Московски.
В края на официалната част по време на коктейла в голямата зала пуснаха филм за живота и делото на Вл. Димитров-Майстора. Какво бе моето учудване, когато върху екрана разпознах филма, правен от мен и моя приятел - актьора Илия Божилов, преди 10 години. Галеристите ми казаха, че го имат за най-сполучлив продукт в документалистиката за големия художник.



"Петте от Дивля" ("Момичета")
Снимка авторът


"Белят платно"


"Семейство (селски чорбаджии)"
Снимки Благовеста Цветкова

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ