16 Юли 2025сряда17:30 ч.

21 "жълти жилетки" арестувани в Монпелие

/ брой: 22

автор:Дума

visibility 878

На протест на "жълтите жилетки" в Монпелие бяха задържани 21 души, съобщиха медиите. В акцията срещу пенсионната реформа на правителството участваха и жители на Тулуза, Лион и Париж. Заради безредици по време на демонстрацията, при които пострадаха четирима полицейски служители, силите на реда употребиха сълзотворен газ и водни оръдия.

В столицата Париж също имаше протест срещу пенсионната реформа, в който участваха хиляди граждани. Демонстрантите носеха транспарант с надпис "Макрон, оттегли проекта си, повиши пенсиите ни". Много от участниците на акцията, организирана от няколко синдиката, също бяха облечени в жълти жилетки. Заради пенсионната реформа в страната беше предприета и най-продължителната за Франция стачка на железничарите, която продължава и сега. Очаква се на 6 февруари към нея да се присъединят учители и служители в болниците.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 309

/ брой: 129

Епични провали

visibility 311

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ