25 Август 2025понеделник15:13 ч.

„Маркет линкс“: Още по-малко ще отидат до урните при трети избори

автор:Дума

visibility 1187

Наблюдава се демобилизация сред гласуващите, като все по-малко хора заявяват готовност да отидат да упражнят правото си на глас при евентуални следващи предсрочни парламентарни избори. Това показва проучване на „Маркет линкс“ по поръчка на БиТиВи.

Има 10% отлив на твърдо заявяващите преди, че ще гласуват, обясни социологът Добромир Живков. Той обобщи и подкрепата за служебното правителство от страна на поддръжниците на различните политически партии. Над половината българи подкрепят служебния кабинет, на каквото не може да се радва нито една политическа партия в парламента, обясни Живков.

Подкрепящите ГЕРБ дават по-малко доверие на служебното правителство, но всички останали смятат, че то си върши добре работата и прави това, за което е избрано.

Подкрепата за политическите лидери пък изненадва с удвоеното доверие в Христо Иванов, който има 24%, а пръв очаквано е Слави Трифонов. При Мая Манолова има лек отлив на доверие, докато при Борисов и Нинова се вижда, че основно подкрепата идва от твърдия електорат.

Не може да се каже при евентуални избори може ли да има разместване между първия и втория, но вероятно подкрепата за ИТН се е увеличила, каза още социологът от „Маркет линкс“.

Проучването е финансирано и реализирано съвместно от БиТиВи и „Маркет линкс“, проведено е сред 1059 лица над 18 г. в страната в периода 21–28 юли 2021-ва г. по методите на пряко-лично интервю и онлайн анкета.

СБ препоръчва да вдигнем имотния данък

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 157

Увеличават се инвалидните пенсии

автор:Аида Ованес

visibility 101

/ брой: 157

Лекари искат да се повиши потребителската такса

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 157

Инспектори хванаха 2300 души на работа без договор

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 157

Българската двуеврова монета ще е като сегашната от 2 лева

автор:Дума

visibility 114

/ брой: 157

Цените на плодовете се вдигат на едро

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 157

Шоколадът ще става още по-скъп

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 157

Нидерландия изпадна в политическа криза

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 157

По-малко български туристи в Турция

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 157

Буря взе жертви в Румъния

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 157

Накратко

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 157

Позиция на коалиция "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА"

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 157

Рани в съвестта ни

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 157

Живата съвест на днешния ден

автор:Евгений Белий

visibility 108

/ брой: 157

Как тибетската култура остава непокътната в модерния свят

автор:Дума

visibility 104

/ брой: 157

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ