ЦСКА спечели женското волейболно дерби

/ брой: 37

автор:Марин Милашки

visibility 671

Женският волейболен отбор на ЦСКА се наложи над вечния си съперник Левски в петгеймова битка, която премина през серия от обрати в зала "Васил Симов".
Възпитаничките на Юлия Иванова на два пъти изоставаха в резултата, но показаха характер и в крайна сметка се наложиха с 3:2 гейма (20:25, 25:18, 20:25, 25:20, 15:9) в шампионатния двубой от XI кръг.
Пред близо 300 зрители "червените" постигнаха четвърта поредна победа и с общо 8 успеха се изкачиха на трето място в класирането с по-добри показатели от Казанлък Волей. Вицешампионките от Левски, които този сезон са със силно подмладен състав, претърпяха осма загуба и заемат 6-о място в 8-членния елит.
"Сините" започнаха ударно, а посрещачката на "червените" Натали Петрова прегоря и след поредица от грешки треньорката Юлия Иванова я смени с по-опитната Янита Николова. След решителни отигравания на капитанката Кристиана Петрова Левски взе І гейм с 25:20. Във ІІ гейм Юлия Иванова пусна Кристина Бончева на мястото на Ралина Дошкова, а ЦСКА успя да поведе за първи път в мача след сервиси на Ивета Станчулова (5:3). Либерото на ЦСКА Михаела Михайлова направи зрелищно спасяване, а при 15:11 Радослав Бакърджиев пусна за Левски 14-годишната Мария Йорданова на мястото на Моника Кръстева. Поли Нейкова обаче със сервис продължи да увеличава аванса и ЦСКА не изпусна инициативата - 25:18.
В ІІІ гейм Гергана Георгиева даде хубав аванс на Левски след серия от сервис (3:0), но след това "жеста" върна Ивета Станчулова, която също от начален удар изравни (3:3). Геймът бе доста равностоен, но с хубав скъсен сервис на Деница Димитрова Левски успя да поведе с 16:14 при втората техническа пауза. В края отново серия от сервиси на Гергана Георгиева се оказа решаваща, като разпределителката на "сините" разколеба посрещането на ЦСКА, а тимът й поведе отново след 25:20.
В ІV гейм с добри сервиси на резервата Мадлен Рашева ЦСКА поведе с 20:16, но последваха няколко спорни ситуации за задържана топка, които реферите подминаха и от щаба на ЦСКА реагираха бурно. Първият съдия Стоян Барев обаче овладя ситуацията с предупреждение, а след бомбена атака на Мартина Хикова мачът стигна до тайбрек.
В него и подкрепата на "червената" агитка оказа влияние и ЦСКА спечели без проблеми с 15:9. Мартина Хикова заби 22 т. (2 блокади, 2 аса) за победителките.

Моника Кръстева забива през двойна блокада на ЦСКА при загубата на Левски във "вечното дерби" с 2:3 гейма