16 Март 2026понеделник22:43 ч.

Зърнарите: Проблемът с украинското зърно няма да се реши с обезщетения

/ брой: 74

автор:Дума

visibility 1672

Български зърнопроизводители са готови да протестират в Брюксел, ако Европейският съюз не вземе мерки относно потока пшеница и слънчоглед от Украйна, каза пред БНТ председателят на Българската аграрна камара Костадин Костадинов. По думите му единственото решение е спиране на вноса от Украйна или мерки, които да гарантират, че украинската продукция минава транзит през страната, каквато беше идеята на договорените коридори.

Някои държави като Полша, Унгария и Словакия вече въведоха такава забрана, но Европейската комисия обяви решението за неприемливо. Български земеделци смятат, че проблемът не може да бъде решен с изплащането на обезщетения. "Искаме мерки като транзитни такси за преминаване, за гарантиране на тези коридори, което е много по-важно от средствата, които се предлагат", каза Костадинов.

Очакват поскъпване на хляба и млякото заради скъпите горива

автор:Дума

visibility 665

/ брой: 48

Борсовите цени на плодовете вървят нагоре

автор:Дума

visibility 686

/ брой: 48

И автобусните превозвачи искат компенсации

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 48

По-малко пари са изпратили гурбетчиите на роднините си у нас

автор:Дума

visibility 646

/ брой: 48

Прищина отложи закон за сърбите

автор:Дума

visibility 702

/ брой: 48

Протест в Скопие за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 676

/ брой: 48

Митинг в Рим срещу правосъдната реформа

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 48

Накратко

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 48

Извън всякаква правна рамка

visibility 715

/ брой: 48

Диагноза без лечение

visibility 698

/ брой: 48

Българи масово отменят планирани екскурзии

автор:Дума

visibility 651

/ брой: 48

В търсене на изгубената индустрия*

visibility 574

/ брой: 48

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ