25 Април 2024четвъртък16:57 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Видеоигрите били полезни за психиката

/ брой: 220

автор:Дума

visibility 588

Видеоигрите имат позитивно въздействие върху психичното състояние, показва ново проучване на Оксфордския университет. Данните са извлечени само по отношение на Animal Crossing на "Нинтендо" и Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville на ЕА, описвани като подходящи за всяка възраст. Освен това е важно и отношението, което играчът придобива, влизайки в играта: дали я използва само за забавление, изпитва ли напрежение от страна на други играчи или от самите методики на играта. Оказва се, че хората, които посвещават повече време на видеоигри, показват по-добро общо "благосъстояние". Това обаче поставя под съмнение широко разпространеното твърдение, че игрите вредят на здравето.

Проучването е особено важно, тъй като за първи път експерти работят с данни за потребителска активност от самите игри. В предишни изследвания екипът учени е разчитал на хора, които сами подават информация колко време играят, но в повечето случаи тя се оказва невярна.

"Става дума за пренасянето на видеоигрите в полето на психологическите проучвания, което не е хаотично - отбелязва водещият учен Андрю Пшибилски. - Това ни позволява да обясним и разберем видеоигрите като занимание за свободното време. Изследването бе мисия, която да ни покаже дали данните, събирани от гейминг компаниите, може да бъдат полезни за академични и медицински проучвания."

Въпреки изводите, експертите все пак изтъкват, че изследването им не препоръчва прекаляването с видеоигри.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 285

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 308

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 360

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 276

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 360

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 288

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ