19 Юли 2025събота21:47 ч.

Георги Димитров:

Ваня и без пари стана №1 в света

Спортист №3 за 2010 г. не е получавала средства за подготовка от септември, разкри треньорът й

/ брой: 23

автор:Владимир Николов

visibility 2253

Треньорът на най-добрата атлетка и Спортист №3 на България за 2010 г. Ваня Стамболова - Георги Димитров-Корема, разкри, че състезателката му не е получила нито стотинка от държавата за подготовката си още от септември.
"Имам да плащам два лагера от миналата година. Пазя си фактурите от лагери, от средства за възстановяване, за лекарства, храна, но от федерацията ми казаха да ги събирам и щели да ги оправят по-нататък. Като изтече годината, пък ми казаха, че вече е късно и е преминал финансовият отчет. Сега пак събирам фактурите, дори се моля в аптеките да им сменят датите, за да може после да ми осребрят фактурите", призна Димитров.
Той благодари на Красен Кралев, президент на "Маг Комюникейшънс" и на атлетическия клуб Черно море, че е помогнал финансово на европейската вицешампионка на 400 м с препятствия от Барселона 2010 и бронзова медалистка на 400 м от световното в зала в Доха, Катар, която през уикенда в Будапеща оглави световната ранглиста в бягането на 400 м в зала с време 51,27 сек.
"Добре, че е Красен Кралев, който ни даде малко пари и успяхме да си вземем глътка въздух. Заради липса на средства се върнахме предсрочно от Будапеща, вместо с колата да прескочим до близките Братислава и Виена, където също имаше турнири на закрито. След малко мръзнене във "Фестивална", се надявам, че пак ще продължим подготовката си на топло", допълни заслужилият треньор. Той показа и тренировъчния план на Стамболова, но заяви, че той е интелектуална собственост и спортното министерство няма право да го изисква. В плана са предвидени 199 дни за лагери в чужбина, които Димитров е организирал и провел без финансова помощ от министерството. "Аз и моите състезатели сме единствените спортисти в света, които не получаваме премии или ако ги получаваме, те отиват за лагери, възстановяване, храна. А Станка Златева си слага парите в книжка, защото не й трябват средства, за да се грижи за подготовката си", коментира още Димитров.
"Може и 50 млн. лв. да се дадат за олимпийска подготовка, но те се раздават неправилно - не на заслужилите, а на някакви, които дори не се знае дали ще стигнат до олимпиада. Има и спортисти, които са поставени на първо ниво, а в същото време нямат право да участват на олимпийски игри. Даниела Йорданова и Тезджан Наимова също бяха сложени в първо ниво за олимпийска подготовка, но те нямат изискваните класирания от предишната година, защото бяха наказани. Пък и според новите разпоредби на ИААФ и МОК прегрешилите с допинг след 2008 г. нямат право да участват на Олимпиадата в Лондон 2012", обяви още специалистът.

 

 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6385

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 6060

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7309

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6763

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6445

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6526

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 6328

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6514

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6727

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 7153

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6711

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ