19 Април 2024петък13:58 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

"Уолстрийт джърнъл": Германия планира да отложи затварянето на последните си три атомни централи

автор:Дума

visibility 459

Германия планира да отложи затварянето на последните си три атомни централи на фона на евентуалния енергиен недостиг тази зима, след като Русия намали рязко доставките на природен газ за страната. Това съобщава в. "Уолстрийт джърнъл", позовавайки се на германски официални лица.

Макар и временно, това решение би било първото отстъпление от политиката за отказ от атомната енергия в Германия, чийто основи бяха поставени в началото на 21 век и която с времето получи широка политическа подкрепа, отбелязва американското издание.

За да влезе в сила, решението за отлагане на затварянето на германските атомни централи трябва да бъде одобрено официално от кабинета на германския канцлер Олаф Шолц и вероятно ще трябва да бъде гласувано в парламента на страната. Някои подробности все още се обсъждат, са заявили пред "Уолстрийт джърнъл" трима високопоставени представители на германското правителство.

За да се стигне до решение на правителството, трябва да бъдат изчакани резултатите от проучване, което оценява енергийните нужди на Германия. То ще бъде завършено през следващите седмици, но резултатът от него е "предрешен въпрос", според германските представители.

Въпреки че седмици ни делят от официално решение, германското правителство смята, че има две ключови причини, които позволяват временно да бъде удължена експлоатацията на трите атомни централи, които към настоящия момент се очаква да бъдат затворени на 31 декември. Едната причина е, че Германия е изправена пред вероятен недостиг на природен газ, а другата е, че удължаването на живота на реакторите не е рисковано, отбелязват официалните лица.

"Реакторите са безопасни до 31 декември и очевидно ще останат такива и след 31 декември", категоричен е високопоставен представител, цитиран от "Уолстрийт джърнъл".

Източник: БТА

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 205

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 174

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 210

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 220

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 204

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ