28 Май 2026четвъртък20:12 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Стопкадър sportal.bg

Увеличава се броят на държавите с интерес към Карлос Насар

автор:Дума

visibility 223

Увеличава се броят на държавите, които проявяват интерес Карлос Насар да се състезава за тях. Това призна самият Спортист №1 на България за последните две години. Олимпийският шампион от Париж 2024 разкри, че наскоро е получил още оферти да смени националността си.
Дотук се стигна, след като федерацията е блокирана и отнемането на лиценза от страна на Министерството на младежта и спорта изглежда само формалност. Ако това се случи, по всяка вероятност българските щангисти ще пропуснат Олимпиадата в Лос Анджелис 2028. Квалификациите започват тази есен, а България има поне четирима тежкоатлети, които могат успешно да се борят за отличия в САЩ. 
22-годишният Насар говори пред медиите, след като бе награден за спортист на България за април. Състезателят на Павел Христов от СТАРТ - Червен бряг взе отличието в анкетата на пресклуб "България", след като за четвърти път стана европейски шампион. Второ място зае друг национал по вдигане на тежести - Ангел Русев, който също направи силно впечатление с изявите си през месеца. На шампионата в Батуми Русев спечели шеста поредна евротитла. На третата позиция се нареди борецът Кирил Милов.
"Отскоро станаха повече държавите, които имат интерес към мен. Целият труд, който полагам, е за България и искам да остана в България, това е моето желание. Това нещо е по-голямо от всичко друго.
За съжаление, топката не е в нашето поле и сме с вързани ръце. Надявам се и по-големите институции да се включат със съдействие. Освен мен, лишаваме и други спортисти от участие в състезания, може да се стигне и до лишаване от участие на Олимпиада. Целият ни труд отива на вятъра, надявам се тези проблеми да се решат", сподели Насар. Той добави, че очаква скоро да има среща с новия спортен министър Енчо Керязов.
"Всеки ще иска да има Карлос Насар или Лео Меси в отбора си. Световното първенство чука на вратата. Няма финансиране, от понеделник Карлос заминава на лагер, няма яснота по какъв начин ще се финансира. Ситуацията във вдигането на тежести е един възел от 5-6 месеца. Държавните институции трябва да вземат отношение по въпроса. Нищо не се случва", допълни мениджърът на щангиста Николай Жейнов.
Неуредиците започнаха още през зимата, когато Асен Златев бе избран за председател, но обжалване от Пламен Братойчев блокира нормалното функциониране на федерацията. Досегашният председател Стефан Ботев не желае да се оттегли, като в същото време не работи за спасението на централата.

България изправи гръб пред Европа

автор:Юри Михалков

visibility 459

Трябва ни сигурност на трудовия пазар

автор:Любослав Костов

visibility 436

Още от същото

автор:Евгени Гаврилов

visibility 385

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ