30 Април 2026четвъртък18:12 ч.

Не пускайте политици

/ брой: 75

visibility 6677

Богомил Бонев

Длъжността "Главен секретар на МВР" отново събира публичен интерес след работата на Георги Кандев срещу купения вот. Мразят го само купувачите на вота.
Предишен такъв интерес имаше към Бойко Борисов като главен секретар. Но разликата между двамата е огромна. Кандев е полицай от кариерата, завършил академията на ФБР в Куонтико, както и куп други специализации, известен, преди да стане главен секретар в Европол и Интерпол, владеещ перфектно английски. Той наистина работеше досега, и то добре. За разлика от Борисов, който имаше представа за работата на МВР само от другата страна на барикадата - като обект на разработки. Но за сметка на това, щом се добра до поста, започна невиждан до този момент пиар. Той може да се намира в Бургас, примерно, за да обере плодовете от труда на полицаите там по някакъв случай. В този момент, ако се разкрие нещо във Видин, Борисов крещи по телефона: "И да кажете на журналистите, че е под личното ръководство на главния секретар!".
Така изгради политическата си популярност на гърба на служителите от МВР, без да има лично никаква заслуга. Ще приемем, че е случайност, че точно по негово време станаха най-знаковите убийства на хора от предишното му обкръжение. Даже "царят" се изцепи тогава, че нямало лошо сами да се прочистват.
И една история от тайните в мебелировката на кабинета на главния секретар... През 1992 г. бях главен секретар в първото правителство на СДС. Имаше един министър на труда и социалните грижи - Векил Ванов. Та той поиска да му дадем пистолет. Разбрах, че в казармата е бил трудовак и го пратих в Столичната дирекция да мине курс на обучение.
След курса ми се обади и поиска да стреля. Поканих го в МВР, там има малко стрелбище долу в подземието. Още сме в кабинета ми и аз започвам да вадя от касата личното си оръжие и боеприпаси. Имах тогава револвер с калибър 357 Магнум. Оставям револвера на бюрото и се обръщам към касата за патроните. В този момент до ухото ми - оглушителен изстрел. Обръщам се и гледам министърът държи учудено револвера и трепери. През вратата влизат пребледнели секретарката и шофьора ми. Какво правиш, бе, питам Ванев.
Ами мислех, че не е зареден, заеква човекът. Бързо му взех револвера от ръцете да не направи още някоя беля. 
При обучението полицаите му показали само пистолет. Как се разглобява, почиства и пр. Револвер не бил виждал.
Все едно да дадеш огнестрелно оръжие на малко дете.
Чиста случайност, че не ми отнесе главата.
Тази случка е поука за всеки следващ главен секретар.
Не пускайте политици в кабинета си. Може да ви струва кариерата, а даже и нещо повече.

Фейсбук

Спешна проверка в „Малинова долина“ заради радиация

автор:Дума

visibility 1008

/ брой: 79

ЕП поиска по-голям бюджет на ЕС за следващия програмен период

автор:Дума

visibility 887

/ брой: 79

Европейската комисия заведе дело срещу България

автор:Дума

visibility 897

/ брой: 79

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 834

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 836

/ брой: 79

"Алстом" ще успее да достави в срок новите 35 влака

автор:Дума

visibility 882

/ брой: 79

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 900

/ брой: 79

Китай се готви да изнася горива

автор:Дума

visibility 871

/ брой: 79

ЕС призова за цифрова самоличност

автор:Дума

visibility 860

/ брой: 79

Повече полицаи в училищата в Каталуня

автор:Дума

visibility 851

/ брой: 79

Само работещите могат

автор:Ваня Григорова

visibility 872

/ брой: 79

Осигуряване за пенсия или пари веднага

visibility 883

/ брой: 79

Значението на думите

visibility 885

/ брой: 79

Ей, дръпнахме с богатството!

автор:Юрий Борисов

visibility 897

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ