13 Юни 2025петък03:15 ч.

Пак напрежение между Лечева и Костадинова

Комуникацията отново е блокирана едностранно, оплакаха се от екипа на избраната за председател на БОК

/ брой: 81

автор:Дума

visibility 5177

Напрежението между Весела Лечева и Стефка Костадинова отново излезе наяве. Избраната за председател на БОК се оплака, че въобще не комуникира с нейната предшественичка. За последно двете се срещнаха в сградата на БОК на ул. "Ангел Кънчев" №4 в София на 23 април. Тогава заедно съобщиха пред медиите, че се работи върху текст на споразумение за съвместно управление до произнасянето на съда по осемте жалби срещу вписването на новото ръководство в Търговския регистър. Оказа се обаче, че оттогава диалог липсва, а работата за прекратяване на двувластието е спряла. Първоначално легендарните спортистки се разбраха да уважат "окончателното решение на съда", да се въздържат "от лични нападки и действия, които рушат авторитета на БОК и създават напрежение сред спортните среди", както и да насърчат диалог и да съдействат "за възстановяване на единството в олимпийското семейство, в името на бъдещето на българския спорт". Лечева и Костадинова не се разбраха само по една точка на споразумението, което гласеше: "Ще подкрепим съвместен преходен период на управление до решението на съда". Идеята е двете председателки да подписват всички документи.
"Комуникацията отново е блокирана едностранно. Единственият смисъл на това споразумение е да бъде направен демократичен и цивилизован преход за предаване на управлението към новото ръководство. В този смисъл предлагаме следните допълнения:
- да бъдат приведени в изпълнение взетите решения от Общото събрание на 19 март 2025 г., така както повеляват Уставът на БОК, Олимпийската харта и законите на България. Тези решения бяха взети в присъствието на 83 от общо 86 членове на БОК, при категоричен изборен резултат, при пълна прозрачност и при засилен обществен и медиен интерес;
- да бъдат приведени в изпълнение взетите решения от проведеното на 3 април 2025 г. Изпълнително бюро на БОК;
- до вписването на новото ръководство на БОК, както и до окончателно съдебно решение, г-жа Весела Лечева и г-жа Стефка Костадинова да подписват заедно всички документи за пред трети страни. Само така ще може да бъдат гарантирани прозрачност и устойчивост в управлението на организацията;
- на избраната за председател на БОК Весела Лечева и нейния екип да бъде осигурен достъп до сградата на организацията на ул. „Ангел Кънчев“ №4, условия за оперативно изпълнение на решенията на новото Изпълнително бюро, достъп до всички официални комуникационни канали", обявиха от екипа на Лечева.
В МОК са запознати със ситуацията, като и двата лагера водят писмена комуникация с Лозана.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ