19 Април 2024петък10:38 ч.

Царско село с първи успех за годината

/ брой: 41

visibility 166

Царско село спечели с класическото 3:0 като гост на Ботев във Враца в мач от 19–и кръг на efbet Лига. Това беше първа победа за столичния тим през 2021 г. Тимът на Любо Пенев спря поредицата от четири мача без успех (2 равенства и 2 загуби). Врачани пък  претърпяха осмо поредно поражение в първенството.
Андерсон Кордейро (12) овладя топката между двама защитници и простреля вратаря Красимир Костов. Панайотис Лука (24) удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Венцислав Керчев срещу него.
Малко преди почивката Дориан Бабунски с крак засече отблизо центриране от корнер, но Джони Пласид се разтегна и изби. 10 минути след почивката Ботев остана с човек по-малко след 2 жълти картона на Илия Миланов в рамките на 7 минути. Резервата Лесли Де Са направи хубав пробив отдясно и подаде на Димитър Костадинов (73), който се освободи от защитник и падайки простреля долния десен ъгъл на Костов.
С успеха Царско село събра 21 т. и изпревари на осмото място Левски, който е с 19, а снощи гостува на ЦСКА 1948.
Ботев Вр се смъкна 13-и с 15 т., с 2 пред опашкаря Етър.
„Доволен съм от всички. Давам висока оценка на отбора. Играхме много добре от самото начало до края на мача. Ние не подценяваме нито един противник. Когато вкарваме, нещата се получават по различен начин. Това е посоката, която следваме и върху която работим. Извадихме си нужните поуки от предишните мачове. Имаме много сили и потенциал. Добър отбор сме и добре подготвени“, каза Пенев по повод предстоящия мач срещу Лудогорец за купата.