18 Юли 2025петък18:48 ч.

Агенцията по геодезия е с нов изпълнителен директор

/ брой: 76

автор:Дума

visibility 11024

Агенцията по геодезия, картография и кадастър (АГКК) е с нов изпълнителен директор. Неговото име е инж. Георги Георгиев, а назначението е станало със заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, съобщи пресцентърът на МРРБ. Той сменя на поста инж. Момчил Терзийски.
Работата на държавната институция е изключително важна заради честите случаи на измами с имоти, но за нея се знае сравнително малко.
Новият директор Георги Георгиев е инженер по геодезия. Завършил е Университета по архитектура, строителство и геодезия с магистърска степен. От началото на кариерата си работи в сферата на геодезията, кадастъра, устройственото планиране и инвестиционното проектиране. Участвал е в изработването на специализирани карти и кадастрални планове на населени места, подробни и специализирани устройствени планове, инвестиционни проекти.
Основни приоритети в работата на инж. Георгиев ще бъдат ускоряване на процедурите по създаване на кадастрални карти и регистри за територията на страната, както и промени в Закона за кадастъра и имотния регистър и подзаконовите актове с цел оптимизация на процесите и намаляване на административната тежест за гражданите и бизнеса, е посочено в съобщението на МРРБ. В него се казва, че ще се работи и за автоматизация на връзката с Имотния регистър, като този процес продължава от 20 години.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ