11 Юли 2025петък21:29 ч.

ЕК с наказателна процедура срещу Испания

/ брой: 111

автор:Дума

visibility 11846

Европейската комисия започна наказателна процедура срещу Испания заради дискриминационни данъчни практики спрямо чуждестранните граждани на ЕС, които притежават имоти в страната. 
Според Брюксел местното законодателство налага данък върху фиктивен доход (2% от данъчната стойност) за собственици на имоти, в които не се живее и които не се отдават под наем. Тази политика се отнася както за местните жители, които притежават второ жилище, така и за всички чужденци, които не са постоянни резиденти в Испания. 
Властите в страната смятат, че допълнителните имоти теоретично генерират печалба, въпреки че реален доход няма. Във всички случаи основното жилище е освободено от данъци, което означава, че облагането с данъци е насочено към тези, които притежават ваканционни имоти, включително чужденци. ЕК квалифицира това като „дискриминационно данъчно облагане“ и е дала срок от два месеца на Испания, за да се коригира.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ