Румънци носят успех на Лудогорец срещу Славия

Кирил Домусчиев нападна Левски и ЦСКА-Сф

/ брой: 240

visibility 90

Лудогорец ще зимува на върха в Първа лига след победа над Славия с 2:0 в мач от XIX кръг. Така "орлите" запазиха преднината от 6 т. пред втория ЦСКА-Сф, а до края на 2018 г. остава само един кръг. Момчетата на Антони Здравков-Сухия гостуват на Дунав в неделя, а "червените" посрещат Ботев Пд. Пред няма и 500 зрители на "Лудогорец Арена" точни бяха румънците Козмин Моци (38) и Клаудиу Кешерю (55-д). Нападателят вкара 15-ия си гол в първенството и се изравни на върха при реализаторите с левскаря Станислав Костов. С попадението от дузпа румънецът затвърди 15-ия успех на Лудогорец, докато Славия допусна осмо поражение.

"Бяхме по-организирани и владеехме топката повече. В нашия отбор има натрупана сериозна умора. Тези мачове са много тежки за момчетата. Позитивите бяха, че дадохме почивка на определени футболисти. Тези, които влязоха, показаха, че имат място в отбора. Отборът ще търси престижна победа в последния мач от групата на Лига Европа (в четвъртък срещу Цюрих в Разград)", обяви Здравков. Досега през кампанията Лудогорец е изиграл 31 мача във всички турнири.

"Две груби грешки в защита и ни вкараха два гола след корнер и дузпа. После се опитахме да играем нещо. Второто полувреме играхме по-добре от първото, но направихме груба грешка при дузпата. Нашите играчи подходиха с голям респект към Лудогорец. Това е психологически момент. Чакаме да ни вкарат и след това започваме да играем. Лудогорец заслужава респект, но сега малко прекалихме с това и затова се получи такава игра", каза треньорът на Славия Златомир Загорчич.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев пък нападна грандовете Левски и ЦСКА-Сф и изрази мнение, че столичните клубове не трябва да обвиняват него за неуспехите си.

"Винаги клубовете с претенции, с по-голяма фенска маса и с нови, амбицирани и надъхани собственици, търсят вината извън клуба. Търсят оправдание, което не е в тях. Лудогорец е виновен. Домусчиев е виновен за всичко. За това, че там е объркана селекцията, треньорът е объркал нещата и че не се инвестира в развитието на клубовете. Искам да попитам колко пари са инвестирали в стадионите и тренировъчните си комплекси Левски, ЦСКА-Сф и държавният Берое, където ние плащаме скъпия ток? И да видят ние какво правим за децата и публиката. Къде точно са им проблемите? Колко пари са инвестирали за децата? Проблемите са им при тях самите. Така, че да си ги намерят. В мача на Левски с Етър не зачетоха чист гол на гостите. Миналия мач каква дузпа дадоха на Левски? Сега трябва ли да нападам Спас Русев и да го обвинявам, че работи със съдиите? Това ли е логиката на футбола? По тази логика и аз трябва да кажа, че Русев е виновен за футбола.

Просто реферите бъркат, а сега сигурно ще започнат да го правят тенденциозно в полза на Левски и ЦСКА-Сф, след всичките тези атаки и упреци. Мен това не ме притеснява. Доволен съм от работата на Тони Здравков с наличния потенциал, с който разполага. Докато се справя добре, ще бъде треньор", заяви пред Канал 3 Домусчиев.

Клаудиу Кешерю е атакуван грубо от Янис Карабельов (№10) в борба за топката при победата на Лудогорец над Славия с 2:0 в Разград

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"