20 Април 2024събота02:10 ч.

Резерва класира Дунав 12-и

visibility 434

Резервата Григор Долапчиев вкара скъпоценен гол за Дунав Русе срещу Царско село. Нападателят се разписа в 89-ата минута на срещата след асистенция отляво и донесе победата на домакините с 1:0 в спор за 12-ото място в efbet Лига. Двубоят не предложи почти никакви интересни моменти пред някоя от двете врати, но в крайна сметка победител беше излъчен в 89-та минута. Мачът започна на доста ниски обороти, като домакините имаха леко териториално предимство в първите около 15 минути. Единственият удар през този период дойде от Албер Силвиев, който обаче не намери очертанията на вратата на Михаил Иванов.
След сериозно неразбирателство между бранителите на Царско село и вратаря Михаил Иванов топката попадна в краката на Свилен Щерев (23), който се опита да изненада напусналия гол линията си страж, но топката срещна гредата.
8 минути по-късно дойде и първият точен удар в мача. След центриране на Свилен Щерев от статично положение Петко Цанков намери най-добра позиция и щутира по посока на вратата на Михаил Иванов, но топката попадна право в ртцете на стража.
В 41-вата минута домакините регистрираха втори точен удар. Диян Димов овладя отбита топка и от около 25 м стреля от въздуха. Ударът беше коварен, но Михаил Иванов успя да избие в корнер.
Темпото на игра продължи да бъде изключително ниско в първите 15 минути на втората част. Отново домакините бяха по-активни, но изстрелите на Дуде Ндонгала и Свилен Щерев не затрудниха особено Иванов.
В 72-та минура дойде перфектен шанс за "драконите", за да увенчаят усилията си с попадение. След хубаво меко центриране на Петко Цанков топката не беше изчистена от бранителите на Царско село и попадна в краката на Фернандо Кавалканте. Той се нагласи, но ударът му за пореден път не намери вратата на Михаил Иванов.
В 89-та минута, след не особено бляскавата продукция на двата тима, все пак е отбелязан гол. След центриране на Фернандо Кавалканте бранители на гостите отново не действаха съобразително, от което се възползва Долапчиев, който най-сетне продупчи целта.
"Хубаво е, че победихме за нашето самочувствие преди баража. Чувствах се добре на терена. Отиграх правилно ситуацията и вкарах гол. Важното е, че помогнах на отбора за победата. Не искам да коментирам финансовите неща в отбора. Ние ще изиграм баража за нас", заяви юношата на ЦСКА.
Така Дунав ще срещне в плейаут третия от Втора лига - Монтана, воденият от Любослав Пенев Царско село ще играе със Септември.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"