19 Юли 2025събота18:56 ч.

Ревльовците КРИБ

/ брой: 132

автор:Светла Василева

visibility 335

Мъжко присъствие е нужно, не хленч, независимо какво се обсъжда - цени на тока или социални осигуровки. Особено от организация с тежки претенции, каквато е Конфедерацията на работодателите и индустриалците (КРИБ). Ама, не!
Председателят й Кирил Домусчиев като чу проекта за новите цени на електроенергията, го удари къде на рев, къде на хленч, пускайки тук-там по някоя и друга заплаха. Напрежението в индустрията било голямо. Такъв скок в цената никой не очаквал, каза той по време на общественото обсъждане в КЕВР. Хайде, бе! Все едно тази индустрия не работи в България. Щели да бъдат унищожени цели отрасли. И най-вече имало данни, че цената на електроенергията за бизнеса била най-висока. Ти да видиш, аргумент... То е ясно, че когато се бранят позиции, в случая запазване на печалби, всички средства са добри, но не така безогледно. Не така грубо. Не с такова пренебрежение към онези, може и останали немного в публиката, които са наясно, че цените и за бита, и за индустрията ни са едни от най-ниските в ЕС.
Само преди месец КРИБ хленчиха за социалните осигуровки. Били против увеличението. Щяло да им се отрази зле. Заплашиха с уволняване на работници. По преди това реваха срещу ръста на минималната работна заплата. Както е тръгнало, един ден нищо чудно индустриалците работодатели, вместо да плащат заплати, да поискат хората да им плащат. Понеже са благоволили да ги назначат на работа.
Вместо да реват като капризни деца пред камерите, по-разумно ще е да се захванат и да оптимизират бизнеса си. Защото не друг, а българската индустрия е енергийно най-интензивна в ЕС. И трудът на българина е най-ниско платен в ЕС. А тези неща с рев не се оправят.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ