13 Юни 2025петък04:22 ч.

Атанас Зафиров: Има голям потенциал за засилване на сътрудничеството между България и Китай

автор:Дума

visibility 3389

„Съществува голям потенциал за задълбочаване на сътрудничеството в търговията, инвестициите, транспортните връзки, новите технологии, човешките контакти между България и Китай. Ние високо ценим отношенията с Китай, които от 2019 г. са издигнати на ниво стратегическо партньорство.“

Това заяви вицепремиерът и председател на НС на БСП Атанас Зафиров по време нa среща с кмета на гр. Шанхай Гун Джън.
Зафиров е на официално посещение в Китай, по време на което участва и в Четвъртото изложение "Китай - Централна и Източна Европа" /ЦИЕ/ в град Нинбо. България традиционно е представяна в изложението. През годините то се превърна в един от най-важните форуми за насърчаване на връзките между Китай и страните от ЦИЕ.
Вицепремиерът направи водещо изказване на 9-ото издание на Бизнес форум "Китай – ЦИЕ". По време на своето изказване вицепремиерът подчерта, че България е втората страна в света, признала и установила дипломатически отношения с Китай. „За повече от 75 години българо-китайските отношения са се изпълнили с богато и разнообразно съдържание в практически всички области. Особено важно е, че тези отношения винаги са се основавали на взаимно уважение“, подчерта Зафиров.
Посещението на български държавник на такова високо ниво в Китай се осъществява за първи път от години насам. В делегацията участват и министърът на околната среда и водите Манол Генов, както и посланикът на България в Китай Андрей Техов. Предвидени са срещи с представители на правителството, областния управител на провинция Джъдзян, представители на гражданския сектор и бизнеса.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ