06 Юни 2025петък17:00 ч.

Като част от народа

/ брой: 82

автор:Нешка Робева

visibility 6843

Като част от народа... Не съм народен представител, не съм избрана, но мисля, че няма да сгреша, ако днес, отзовавайки се на покана от Посолството на Русия в Българя по случай честването на Деня на победата 9 май, заявя, че представям по-голямата част от българския народ - антифашистите. Не, не греша! Аз съм антифашист!
И дълбоко вярвам в това, че с болшинството от народа ни сме единомишленици. Не с подкупните или невежи кресльовци - пропагандатори на неофашизъм. Не с глупаците, които за едното „модерно“ са готови на всичко. Не с търсещите реванш за престъпните деяния на предците си. Вярвам в единомислието с осъзнатата част на един изстрадал, унизен и незачитан за нищо народ. С тази част, която има сетива. Която има памет. Която разсъждава и иска да запази и спаси децата си. И най-важно, която помни уроците на историята... С неподкупната!
Аз съм искрено и силно изплашена от настъпващия фашизъм и още по-силно от това, че възкръсва отново в Европа?! Днес отивам в Руското посолство, за да кажа и това - българският народ не е вражески, не е неблагодарен, не е забравил освободителите си от турското владичество, нито ще забрави милионите загинали в борбата с Хитлеровия националсоциализъм и фашизма на Мусолини.
Българският народ не е безпаметен - той помни героизма на Съветската армия. Помни обсадата на Ленинград, победата при Сталинград, знамето над Райхстага... Той помни истинските победители и радостта от победата... Помни 9 май! Все още носи болката и се прекланя пред паметта и на своите герои, дали живота си в тази борба... В тази война.
И накрая ще изкажа съжалението си, заедно с молбата да бъде предадено на руските ни събратя, че ние - народът на България, нямаме почти нищо общо с тези, които се наричат наши представители, които говорят от наше име, които рушат паметници, сеят омраза и разделение... Които създават и ни въвличат във войни... Нищо общо с продажните и безполови уж български държавници. Ние - народът на България, не мразим. Ние искаме само... МИР!

Фейсбук

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 334

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 389

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 376

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 438

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ