14 Юни 2025събота16:48 ч.

Нов протест на градския транспорт ще блокира София на 14 май

Синдикатите продължават да настояват за спешно отпускане на допълнителен ресурс от 40 млн. лв.

/ брой: 82

автор:Дума

visibility 2463

На 14 май от 4 ч. пред входовете на гаражите и депата на Столичния градски транспорт в София ще се проведе протест под наслов „Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!“. Това съобщиха от пресцентъра на Конфедерацията на независимите синдикати в България. Акцията е организирана от синдикалните организации на Федерация на транспортните синдикати към КНСБ и Федерацията на транспортните работници към Конфедерацията на труда „Подкрепа“. Тя е във връзка с продължаващото хронично недофинансиране на сектор „Транспорт“, липсата на адекватна политика по доходите и продължаващия отказ на отговорните институции да се ангажират с реални решения.
На 14 април тази година работещи в градския транспорт вече изразиха недоволството си от ситуацията. Те излязоха на протест в София и затвориха три кръстовища, след което тръгнаха на шествие до Министерството на финансите и Столичната община.
Секторът на публичния транспорт изпитва сериозен недостиг на кадри и нарастващ натиск върху персонала, докато обемът на работа и обществените очаквания се увеличават. В тази ситуация адекватното заплащане и създаването на европейски условия на труд са не просто справедливо искане, а необходимост, твърдят синдикалистите.
Федерациите на транспортните работници към КНСБ и "Подкрепа" продължават  до настояват за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния бюджет в размер на 40,7 млн. лв. Оттам очакват 29 млн. лв. за Столичния градски транспорт, 6,5 млн. лв. за градския транспорт във Варна, 0,7 млн. лв. за Русе и 4,5 млн. лв. за Изпълнителната агенция „Автомобилна администрация“, информираха от КНСБ. От федералната организация искат и незабавна среща между национално представителните синдикални организации и отговорните институции - Министерството на финансите, Министерския съвет и Столичната община, за да се намери устойчиво решение.

Принципно

автор:Ина Михайлова

visibility 2663

/ брой: 106

Птеродактилите на прехода

автор:Александър Симов

visibility 2421

/ брой: 106

Македонският цирей се разраства

visibility 2213

/ брой: 106

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ