19 Юли 2025събота16:59 ч.

КНСБ ще наблюдава месечно 20 стоки от малката потребителска кошница

/ брой: 108

автор:Дума

visibility 6077

До влизането в еврозоната КНСБ започва ежемесечно наблюдение на 20 стоки от малката потребителска кошница, съобщи на пресконференция президентът на синдиката Пламен Димитров. Той посочи, че досега са правили такова наблюдение за издръжката на живота всяко тримесечие. 
Димитров отбеляза, че могат да допринесат с обективна информация и с постоянното сравнение, което правят на стоките в малката кошница, с шест-седем държави от ЕС.  
Става дума за 17 основни групи стоки: всички хлебни изделия, зърнени култури, включително брашно, хляб, ориз, месо и месни изделия, яйца, мляко, мазнини, зеленчуци като домати, краставици, картофи, ябълки и лимони от плодовете. Бензина ще наблюдаваме и към тях добавяме баничката като закуска, чаша кафе и минералната вода", обясни Любослав Костов, директор на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ и главен икономист на синдиката. По думите му целта е да се гарантира защитата на потребителите чрез предотвратяване на необосновано увеличение на стоките и услугите. На сайта на КНСБ ще публикуваме ежемесечна информация за изменението на тези цени, за да може хората да правят справки и да сезират органите, обясни Костов.
Той припомни, че миналата седмица КНСБ и правителството са подписали Меморандум за сътрудничество във връзка с въвеждането на еврото и недопускане на необосновано повишаване на цените на стоките и услугите. Костов съобщи, че синдикатът ще участва в т.нар. обществен съвет с КЗК и КЗП.
От КНСБ продължават да недоумяват защо най-накрая държавата не успява да намери и да приложи механизъм за енергийно бедните.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 5997

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5609

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 6984

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6363

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6067

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6149

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5791

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6065

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6297

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6806

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6345

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ