04 Септември 2025четвъртък15:04 ч.

Подадоха сигнал за организирана престъпна група срещу Гешев

/ брой: 20

автор:Дума

visibility 120098

Единната народна партия (ЕНП) на Мария Капон с лидер Валентина Василева подаде сигнал до прокуратурата за наличие на организирана престъпна група във връзка с пуснатите от прокуратурата записи срещу президента Румен Радев. Според добилите известност факти, тя (престъпната група - бел. ред.) включва наблюдаващия прокурор, главния прокурор на България и неизвестни лица, твърдят от ЕНП.

Политическата формация се позовава на чл. 132(1) от Конституцията, според който съдии, прокурори и следователи носят наказателна и гражданска отговорност при техните служебни действия и за постановените от тях актове, ако е извършено умишлено престъпление от общ характер. От ЕНП цитират и чл. 145 от Наказателния кодекс, в който са разписани наказанията за разпространяване на СРС извън тяхното предназначение за опазване на националната сигурност или за целите на наказателното производство.

"Очакваме органите на специализираната прокуратура да подходят отговорно към подадения сигнал. В противен случай, като политическа организация, ще потърсим правата си на свободни граждани по друг начин", пишат от ЕНП.

В партията са убедени, че страната е дестабилизирана както от управленска немощ, така и целенасочено от заинтересовани кръгове и лица. Доколкото първото е резултат от волята на народа, то второто може да се предотврати с инструментите на демократичната държава и оторизираните органи, смятат в ЕНП.

Вода за над 42 млн. лева открадната за година

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 165

Договорът с "Боташ" поставя под риск българската енергетика

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 165

4,09 евро за еднодневна винетка, пускат я от 3 февруари

автор:Дума

visibility 267

/ брой: 165

Европейците са оптимисти за бъдещето на Евросъюза

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 165

Вучич намеква за напускане на властта

автор:Дума

visibility 259

/ брой: 165

Тунизиец наръга петима в Марсилия

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 165

Накратко

автор:Дума

visibility 343

/ брой: 165

Да върнем парламента към правилата на нормалността

автор:Дума

visibility 259

/ брой: 165

За фашизма в Царство България и масовите убийства на евреи

visibility 274

/ брой: 165

Бързо се доближаваме до актуализация на бюджета

visibility 254

/ брой: 165

Съдбата на Путин се е променила - както и светът

visibility 293

/ брой: 165

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ