24 Февруари 2026вторник13:29 ч.

Гърция ще инвестира 25 млрд. евро за отбрана

/ брой: 62

автор:Дума

visibility 20026

Гърция планира да инвестира 25 млрд. евро в 12-годишна стратегия за отбрана, обяви премиерът Кириакос Мицотакис в парламента. „Цената на свободата е вечна бдителност“, каза той и допълни, че "не може да има напредък без сигурност“. По думите му става въпрос за цялостен план, който се отнася до дълбока трансформация на въоръжените сили в страната.
Според запознати длъжностни лица планът ще бъде удължен до 2036 г. и ще включва закупуване на нови подводници, въздушни, морски и подводни дронове и комуникационен сателит. Част от средствата ще бъдат използвани за разработване на противовъздушен и антидронов купол, наречен "Ахилесов щит".
Междувременно Сърбия и Унгария подписаха в Белград Споразумение за стратегическо сътрудничество в областта на отбраната. То включва значително разширяване на съвместните военни учения, като особено важни са тези с хеликоптери на полигони в Унгария и Сърбия. Сръбският президент Александър Вучич припомни, че Будапеща купува боеприпаси от Белград.

Идват 200 000 тона "съмнителен" слънчоглед

автор:Дума

visibility 115

/ брой: 37

Англия с нови правила за пътуване

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 37

ЕП се готви да отложи сделката със САЩ

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 37

Разнобой в Германия заради социалните мрежи

автор:Дума

visibility 116

/ брой: 37

Убиха влиятелен наркобарон в Мексико

автор:Дума

visibility 117

/ брой: 37

Застреляха въоръжен мъж до дома на Тръмп

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 37

Създателката на модела

автор:Александър Симов

visibility 115

/ брой: 37

Бизнес фразеологизми (тълковен речник)

visibility 119

/ брой: 37

Съшито с бели конци

автор:Таня Глухчева

visibility 123

/ брой: 37

Морален дълг на България

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ