06 Юни 2025петък23:28 ч.

Нелеп пиар

/ брой: 100

visibility 2162

Явор Дачков

Украйна е пред разгром, но неистово ръкомаха във въздуха с пиар, който изглежда все по-нелеп. Взривове на самолети, Кримският мост, жп линии и прочие, които по-късно се оказват вятър и мъгла. Кримският мост е непокътнат, самолетите на Русия са си на мястото, а това, че няколко товарни влака са се обърнали, няма да промени хода на войната.
Това не означава, че Русия не става за смях с пълното пренебрежение към собствената си сигурност, неизбежната си корупция и тежката административна машина от съветски тип, която може да допусне подобни ахмашки „ухапвания по задницата“. Но това е съвсем друга тема. Важна е голямата картина.
А тя е, че Русия настъпва методично и безмилостно в Украйна и ще вземе всичко, което поиска и което й принадлежи на преговори. Сегашните пиар акции на Киев само допълнително усложняват положението му.
Същото беше и през 2022 г. Тогава, на 29 март, Украйна подписа мирен договор при много изгодни за себе си условия, които гарантираха териториалната й цялост - с изключение на Крим. САЩ и Великобритания обаче натиснаха Зеленски чрез Борис Джонсън и Украйна се отказа от вече подписаното споразумение.
Спомням си как тогава беше създадена постановката „Буча“. За да се легитимира оттеглянето на Украйна от мирния процес, британското разузнаване аранжира трупове по улиците на Буча, а "Ню Йорк Таймс" и "Ройтерс" ги заснеха като художествена фотография в стил Ани Лейбовиц. 
И до днес Украйна не обявява имената на загиналите нещастници, използвани като зловещи статисти в тази перверзия. Ден преди избухването на тази пропаганда самият украински кмет на Буча засне селфи-видео, в което се радва, че украинците си връщат града - без да спомене нищо за трупове по улиците. Няма как да не ги е забелязал…
Това послужи за публично оправдание на Украйна да се оттегли от вече подписания мирен процес. В резултат загуби територия с размерите на България.
Сега гледаме същото кино. Отново има преговори в Истанбул, но този път западното разузнаване организира чрез Украйна провокации на руска територия и ги представя като грандиозен успех, за да отложи неизбежната капитулация - на Зеленски, на НАТО и на цялата европейска политическа потрес, която си разби главата в руската здрава стена.
Те не разбират, че колкото повече отлагат признаването на собственото си поражение, толкова повече ще страдат. И ще губят.

Фейсбук

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 790

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 773

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 796

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 917

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ