24 Април 2024сряда15:15 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Омбудсманът прати в КС отнемането на книжките за глоби

/ брой: 135

автор:Дума

visibility 899

Омбудсманът Диана Ковачева сезира Конституционния съд за отнемането на шофьорски книжки и спирането на автомобила от движение заради неплатени глоби. Това се казва в съобщение на националния обществен защитник. Според нея това противоречи на основния закон, защото се ограничават основни права на гражданите като свободното придвижване, правото на личен живот и принципа на правовата държава. Проблемът стана явен, след като МВР започна проверки за неплатени глоби на границата и спиране на пътуващите да напускат страната. Според Ковачева двете разпоредби от Закона за движението по пътищата не съответстват на конституцията.

Гражданите, едноличните търговци и юридическите лица с наложени глоби или имуществени санкции ще може да платят само 80% от сумата, посочена в наказателното постановление, ако го направят в срока на обжалване. Това е една от промените в Закона за административните нарушения и наказания, която министрите одобриха. Измененията са предложени от вицепремиера Екатерина Захариева. Целта е да се повиши събираемостта, като определянето на по-ниска санкция ще намали делата в съдилищата, тъй като при плащането в намален размер няма да може да се обжалва размерът на наложената санкция, аргументират се вносителите. Предвижда се обаче наказателното постановление да може да се обжалва, когато засяга размера на друго административно наказание при наложена глоба или отнети вещи в полза на държавата. Нарушителят ще може да избира дали да се възползва от плащане на глобата или имуществената санкция в намален размер или да обжалва пред съда цялото наказателно постановление.

Ако промените минат, ще има помощи за фермерите

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 78

АЯР даде постфактум лиценз за горивото на "Уестингхаус"

автор:Дума

visibility 282

/ брой: 78

Евтиният роуминг остава поне до 2032 г.

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 78

ЕП узакони правото на ремонт след края на гаранцията

автор:Дума

visibility 286

/ брой: 78

Великобритания гони бежанците в Руанда

автор:Дума

visibility 234

/ брой: 78

200 мощни земетресения в Тайван за 12 часа

автор:Дума

visibility 305

/ брой: 78

Учителите в Белгия искат по-голям бюджет

автор:Дума

visibility 247

/ брой: 78

Китай насърчава ядрената енергетика

автор:Дума

visibility 191

/ брой: 78

Марионетка на задкулисието

автор:Александър Симов

visibility 262

/ брой: 78

Новите реалности

visibility 230

/ брой: 78

За БСП честно и откровено

visibility 305

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ